Rekordných štyridsať kritikov, publicistov a teoretikov zahlasovalo tento rok na ďalšom ročníku o cenu Divadelné Dosky. Vyberalo sa to najlepšie z inscenácií minulej divadelnej sezóny, opäť o čosi bohatšej na novú pôvodnú slovenskú drámu.
Mená víťazov sa dozvieme počas slávnostného ceremoniálu 15. októbra, ktoré prebehne v sále Činohry SND. Tu sa odovzdávanie Dosiek koná už po tretí raz, do roku 2014 boli ocenenia dlhé roky nezávislou súčasťou medzinárodného festivalu Divadelná Nitra.
O najväčšom počte nominácií sa tento rok dá hovoriť ani nie tak v súvislosti s jednou inscenáciou či jedným divadlom alebo autorom, ako skôr s predlohou. Denník Anny Frankovej inšpiroval tri súbory na divadelné spracovanie, a tak má svetoznámy titul prežívajúci dlhodobý boom na knižnom trhu vďaka trom súborom šesť nominácií.
Naštudovali ju v Balete Štátneho divadla Košice, v Novom divadle v Nitre aj v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene.
Až štyri nominácie získala Vivaldiho Arsilda v réžii Davida Radoka v Opere SND.
V ankete sa tento rok po prvýkrát hlasovalo aj o Mimoriadnu cenu Asociácie súčasného divadla. Cenu získa už teraz známy projekt, ktorý sa nedá zaradiť ani do jednej z existujúcich kategórií. Tých je podobne ako po minulé roky desať a tento rok sú v nich udelené tieto nominácie:
Mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla
* Miracles, autori projektu Iveta Ditte Jurčová, Michal Ditte, Divadlo Pôtoň, Debris Company, Med a Prach, Sláva Daubnerová
* Svetlana Alexijevič: Vojna nemá ženskú tvár, dramatizácia Iveta Horváthová, Slovenské komorné divadlo Martin
* Péter Esterházy: Mercedes Benz, Činohra Slovenského národného divadla
Mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla
* Peter Lomnický: Únos Európy, réžia: Jozef Vlk, Debris Company Bratislava
* Ondrej Šoth/Zuzana Mistríková: Denník Anny Frankovej, réžia a choreografia Ondrej Šoth, Balet Štátneho divadla Košice
* Sergej Sergejevič Prokofjev/Natália Horečná: Romeo a Júlia, Tak ako včera..., choreografia a réžia Natália Horečná,hudobné naštudovanie Peter Breiner, Balet Slovenského národného divadla Bratislava a Fínska národná opera a balet v Helsinkách
Mimoriadny počin v oblasti operného divadla
* Ján Morávek, spev a interpretácia hudobnej zložky, Andrej Kalinka: Kráľ, Bábkové divadlo Bratislava
* Antonio Vivaldi: Arsilda, réžia David Radok, hudobné naštudovanie Václav Luks, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti*
* Richard Wagner: Víly, réžia Lubor Cukr, hudobné naštudovanie Robert Jindra, dramaturgia Daniel Jäger, OperaŠtátneho divadla Košice
Najlepšia scénická hudba sezóny
* Andrej Kalinka za hudbu k inscenácii Andreja Kalinku Kráľ, Bratislavské bábkové divadlo
* Martin Geišberg za hudbu k inscenácii hry Jozefa Mokoša Zhavranelí, Bratislavské bábkové divadlo
* Daniel Fischer za hudbu k inscenácii hry Bernharda Studlara Túžba po nepriateľovi, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava
Najlepší kostým sezóny
* Ľudmila Várossová za kostýmy k inscenácií opery Wolfganga Amadea Mozarta Únos zo serailu, Opera Slovenského národného divadla Bratislava
* Diana Strauszová za kostýmy k inscenácií hry Laca Keratu Dobro, Divadlo Andreja Bagara v Nitre
* Zuzana Ježková za kostýmy k inscenácií opery Antonia Vivaldiho Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti*
Najlepšia scénografia sezóny
* Lucia Škandíková za scénu k inscenácií hry Jiřího Havelku Elity, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava
* David Radok za scénu k inscenácií opery Antonia Vivaldiho Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti*
* Sláva Daubnerová za scénu k inscenácií hry Slávy Daubnerovej Spievajúci dom, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava
Najlepší mužský herecký výkon sezóny
* Ady Hajdu za postavu Čimborazku v inscenácií Letmý sneh podľa románu Pavla Vilikovského, Divadlo Astorka - Korzo ´90 Bratislava
* Jakub Rybárik za postavu Dobroslava v inscenácií hry Laca Keratu Dobro, Divadlo Andreja Bagara v Nitre
* Tomáš Mischura za postavu Dávida v inscenácií hry Michaely Zakuťanskej Deň, keď zomrel Gott,
Prešovské národné divadlo
Najlepší ženský herecký výkon
* Táňa Pauhofová za postavu novinárky v inscenácii hry Jiřího Havelku Elity, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava
* Lucia Korená za postavu Anny Frankovej v inscenácii Anna Franková, Nové divadlo Nitra
* Táňa Pauhofová za postavu Anny Frankovej v inscenácii baletu Ondreja Šotha a Zuzany Mistríkovej Denník Anny Frankovej, Balet Štátneho divadla Košice
Najlepšia réžia sezóny
* Júlia Rázusová za réžiu inscenácie Denník Anny Frankovej, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen
* Šimon Spišák za réžiu inscenácie Anna Franková, Nové divadlo Nitra
* David Radok z réžiu opery Antonia Vivaldiho Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti*
Najlepšia inscenácia sezóny
* Jiří Havelka: Elity, Činohra Slovenského národného divadla Bratislava
* Antonio Vivaldi: Arsilda, Opera Slovenského národného divadla Bratislava a koproducenti
* Anna Franková na motívy Denníku Anny Frankovej, Nové divadlo Nitra
Mimoriadna cena Asociácie súčasného divadla
* Iveta Škripková a Marián Pecko, Bábkové divadlo na Rázcestí za koncept festivalu Bábkarská Bystrica Tour 2016
(Navrhovaný výkon si získal výraznú podporu hlasujúcich, ale nezodpovedal Štatútu DOSKY, nakoľko sa týkal festivalu nie konkrétnej inscenácie.)