Pozvánky

Vydané 2. 5. 2012 o 17:04 Autor: kul

Preč! Preč!
Novú knihu Jany Beňovej, ktorá nesie názov Preč! Preč!, uvedie dnes o 19.00 h Ján Štrasser v bratislavskom kníhkupectve Artforum, o hudbu sa postará Eugen Prochác.

Patrik Kovačovský
Dnes o 19.00 h otvorí bratislavská galéria Krokus výstavu Patrika Kovačovského s názvom Re-interpretácie. Kurátorkou výstavy, ktorá potrvá do 15. júna je Katarína Müllerová.

Literárny cirkus
Dnes sa bude v bratislavskom KC Dunaj konať ďalší Literárny cirkus. Hosťami budú Ondřej Mrázek a Vratislav Brabenec. Popri prezentácii svojich nekonformných básní budú aj spievať „večne zelené“ piesne Jaroslava Ježka, hudobne ich bude sprevádzať pianista Michal Špína. Začiatok je o 20.00 h.

Svätí za dedinou
Vernisáž výstavy Svätí za dedinou Mareka Ormandíka sa začne dnes o 17.00 h v Galérii mesta Bratislava v Pálffyho paláci. Kurátorom je Ivan Jančár, hudobný hosť je Oskar Rózsa. Výstava potrvá do 17. júna.⋌(kul)

Hlavné správy

SPORT.SME.SK

Na úsekoch s kockami sa pelotón delí, Sagan je opäť v popredí

Dnešná štvrtá etapa môže priniesť veľké rozostupy. Cyklisti totiž na trase zo Seraingu do Cambrai prejdú sedem úsekov so starými kamennými cestami, tzv. pavé.

TV.SME.SK

Srebrenica máta svet aj 20 rokov po genocíde

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov od genocídy v bosnianskej Srebrenici, najhoršej v Európe od konca druhej svetovej vojny.

EKONOMIKA.SME.SK

Grécke firmy majú problém vyplácať pohľadávky českým exportérom

K najviac vyvážaným tovarom patria informačné a komunikačné technológie.

EKONOMIKA.SME.SK

Pre Turecko a Tunisko platí druhý stupeň cestovného odporúčania

Slováci by mali zvážiť nevyhnutnosť cestovania do viacerých miest a provincií.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní