SME

Britský štýl hrania je totálne odlišný od kontinentálneho

Banskobystrický DJ Gari, vlastným menom Robert Schon sa na drum´n bassovej, breakbeatovej, downtempovej a abstrakt hiphop scéne pohybuje už od roku 1998. Počas svojho pôsobenia v Agentúre Vresk si vyskúšal aj hranie v londýnskom klube Mass & Dogstar. Prav

idelne hráva vo väčšine slovenských klubov. Na Multimediálnej Party je už každoročne kvalitným prispievateľom k dobrej nálade.

Ako si sa dostal k hraniu a k Exorcistu?

K hraniu som sa dostal celkom spontánne niekedy v roku 98 najprv kombinovane cds a vinyl a potom už len strictly platne. Začínal som v banskobystrickom už, bohužiaľ, bývalom night clube, čo je niečo ako bystrické účko, večermi Friends of sound, kde sme s Braňom Vinczem (dnes VJ Mental Design) ľudom ordinovali zmes breakbeatov, dubu a jungle. A rovnako aj dnes, aj keď hrávam väčšinou drumnbass, sa nijako nešpecializujem a napr. na našich rezidentných večeroch v bratislavskom podniku Radosť ponúkame od Click’n‘cuts, cez downtempo a breakbeat až po dnb. A k Exorcistu som sa dostal z agentúry Vresk vlastným slobodným rozhodnutím, kedže som mal pocit, že dozrel čas na niečo vlastné a tak som sa pridal k Sandpaperovi, A. Svaenssonovi a B.Idijotovi, ktorí tvorili vtedajší Exorcist. A dnes je nás už viac než 10.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V tvojom profile som našla, že si kedysi hral so skupinou Veneer, na Multimediálnej Party sa na jednom pódiu stretnete znova, prijal by si zase spoločné hranie?

Ano, s Veneerom som odohral zopár koncertov, ten najlepší snáď v pražskej Akropoli ked sme vystúpili pred skvelým Floexom, mám aj nejaké skreče na ich debutovom albume Light, ale postupom času a hlavne vplyvom vzdialenosti medzi Banskou Bystricou a Trnavou vzájomná spolupráca ustala. Spoločné hranie by som samozrejme prijal, malo sa tak dokonca stať už na tejto Multimediálke, ale pre krátkosť času na prípravu sa tak bohužiaľ nestane...

Kde sa ti doteraz hralo najlepšie?

To sa tažko hodnotí, možno v londýnskych kluboch Dogstar a Mass, čo bolo ešte počas pôsobenia vo Vresku, to bolo niečo úplne iné ako v tunajších kluboch, lebo britský štýl hrania je totálne odlišný od kontinentálneho, či už výberom skladieb tak mixingom a mcs, čo sú žeraví ako oceľ. Ale aktuálneurčite v bratislavskom Účku, na Kyberia session, kde bola vynikajúca atmosféra a veľmi vďačné a hudobne vzdelané publikum.

SkryťVypnúť reklamu

S kým by si si chcel zahrať?

Nemám žiadny idol, či niečo také, snáď producenti mne srdcu blízki, takže určite by sa mi hralo fajn po boku High Contrasta, Matrixa či Kluta.

Na čo sa môžme počas tvojho vystúpenia na MP tešiť?

Na pekné pesničky :-)))

Za Agentúru Vresk sa zhovárala Katarína Kasalová

Informácie na www.vresk.sk

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Kultúra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 317
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 437
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 252
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 281
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 906
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 429
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 554
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 090
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu