Žilina 15. februára (TASR) Kultová česká divadelná skupina Beruška dnes v čakárni železničnej stanice Žilina-Záriečie, ktorú občianske združenie Truc sphérique rekonštruuje na kultúrne centrum, predstavila improvizáciu Pracovní mlha.
Dekadentní divadlo Beruška je divadelná skupina, ktorá sa venuje totálnej javiskovej improvizácii od roku 1991. Riaditeľ občianskeho združenia Truc sphérique Marek Adamov na margo ich predstavení uviedol: Po zapnutí reflektorov sa spustí na divákov voľný prúd slov, pohybu a hudby, ktoré sa so zadanou témou niekedy vôbec nespoja, ale na druhej strane vo svojej absurdnosti umožnia nečakané situácie a pointy. Predstavenia Berušky sú preto často sprevádzané salvami smiechu, a to i medzi samotnými aktérmi skupiny."
Členmi divadelnej skupiny sú herci a hudobníci Jiří Nezhyba, Petr Marek a Prokop Holoubek. Poznáme sa už od základnej školy. Najskôr sme tvorili rozhlasové hry, potom sme jednu prepísali do scenára a skúšali improvizovať. A tak vzniklo divadlo Beruška. V repertoári máme iba tieto improvizačné hry, pričom každá je premiérou aj derniérou zároveň, dodal Nezhyba. mj rč