V rámci turné Krušovice tour 2004 sa 7. apríla v hale Národného tenisového centra predstaví jediným tohtoročným koncertom v Bratislave. Potom totiž Čechomor odchádza na európske turné po Nemecku, Luxembursku, Belgicku a Rakúsku.
Tentoraz sa muzikanti "zaobídu" bez účasti 40-členného symfonického orchestra, ktorý ich vlani sprevádzal na Proměny Tour 2003. Publiku však predvedú klasický repertoár obohatený o nových hostí i skladby pochádzajúce z nového albumu, na ktorom skupina momentálne usilovne pracuje.
Rok 2003 bol pre skupinu Čechomor rokom úspechov. Veľký ohlas zaznamenala na koncertnom turné s Lenkou Dusilovou a Collegiom českých filharmonikov (už spomínané Proměny Tour 2003). V apríli navštívilo ich šesť exkluzívnych vystúpení v Čechách vrátane bratislavského takmer 40 000 divákov, celkovo sa vlani prišlo na koncerty skupiny pozrieť viac ako 100 000 divákov. K projektu Proměny vydali DVD, VHS a 2-CD. V septembri sa Čechomor stal predkapelou európskej časti turné legendárnych punkerov Killing Joke, na svojom albume dokonca spolupracovali s ich lídrom Jazom Colemanom. S veľkým úspechom sa predstavili publiku v Ženeve, Zürichu, Mníchove, Hamburgu, Bruseli a Paríži.