FILM: Projekt 2001 má pomôcť podnikaniu v audiovizuálnej tvorbe
BRATISLAVA 11. októbra (SITA) - Ako pomôcť rozvoju podnikania v audiovizuálnej a najmä kinematografickej tvorbe na Slovensku je témou dvojdňového medzinárodného workshopu Filmový projekt 2001 - vývoj, financovanie, marketing a distribúcia v Bratislave. Se
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
minár v piatok otvorí podpredseda Slovenského filmového zväzu (SFZ) a zároveň autor projektu, Tomáš Krnáč. Podľa jeho slov cieľom workshopu je zvýšiť pripravenosť a profesionálne know-how účastníkov v procese tvorby medzinárodnej filmovej koprodukcie. Filmový projekt 2001 je určený predovšetkým slovenským filmovým a televíznym producentom, režisérom, scenáristom, produkčným, ako aj študentom Fakulty televíznej a filmovej tvorby Vysokej školy múzických umení (FTF VŠMU). Prednášky sú prístupné širokej verejnosti.
Na seminári o koprodukčnom vyjednávaní odborníci zoznámia slovenských producentov s rôznymi technikami prípravy a uzatvárania koprodukčných zmlúv. V sobotňajšom bloku o vývoji filmového projektu sa budú venovať finančnému zabezpečeniu a realizácii. Témou posledného seminára je podnikový manažment a strategické obchodné plánovanie potrebné pre tvorbu firemnej stratégie ako základu optimálneho rastu malých a stredne veľkých produkčných spoločností.
O vedomosti a praktické skúsenosti sa s účastníkmi workshopu podelia tri odborníčky, Dorothy Viljoen, Linda Beath, Sibyle Kurz, pôsobiace v renomovaných tréningových programoch Európskej únie. Právna expertka D. Viljoen je poradkyňou pre obchodné záležitosti filmu a televízie. Spolupracuje s nezávislými producentmi v Európe a od roku 1989 pôsobí ako obchodná poradkyňa britskej Aliancie filmových a televíznych producentov (PACT) a írskej Film Makers Ireland v Dubline. Producentka Linda Beath sa špecializuje na finančné a obchodné zabezpečovanie medzinárodných koprodukcií hraných filmov a televíznych projektov. Spolupracuje s filmovými tvorcami z Kanady, Európy a USA. Bola distributérkou viacerých kanadských a amerických spoločností ako New Cinema, United Artists Classics, Spectrafilm. Prezentačná a komunikačná expertka Sibylle Kurz pracuje ako nezávislá lektorka a školiteľka v mnohých európskych filmových vzdelávacích a profesijných programoch ako MEDIA I, MEDIA II, MEDIA Plus v Bruseli a EAVE (Les Entrepreneurs de L´Audiovisu el Europeen), v ktorom je tiež členkou pedagogického tímu.
Pracovný seminár Filmový projekt 2001 - vývoj, financovanie, marketing a distribúcia organizuje Slovenský filmový zväz (SFZ) a Audiovizuálne informačné centrum zo Slovenského filmového ústavu s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Eureka Audiovisuel. Agentúre SITA informácie poskytla Simona Nôtová z Audiovizuálneho informačného centra Slovenského filmového ústavu.