BRATISLAVA - Legendárna nemecká synthpopová formácia Alphaville začala celosvetové koncertné turné, na ktorom oslávi svoje 20. narodeniny. Vďaka tomu ju uvidíme aj na Slovensku. Fanúšikovia sa môžu tešiť až na dve vystúpenia - 1. októbra odohrá Alphavill
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
e koncert v Národnom tenisovom centre v Bratislave a 3. októbra sa presunie do prešovskej mestskej športovej haly.
Alphaville budú oslavovať veľkolepo - pripravené sú bohaté svetelné a pyrotechnické efekty. Ceny vstupeniek sa pohybujú od 550 korún do 1500 korún. Skupina vznikla v roku 1981, no ešte v roku 1983 koncertovala pod názvom Forever Young. O rok neskôr už ako Alphaville predstavila aj svoj prvý album Forever Young.
Spolu s Depeche Mode či Pet Shop Boys sú Alphaville poprednými predstaviteľmi syntetizátorovej hudby. Hlavným znakom ich skladieb je chytľavá a ľahko zapamätateľná melódia, doplnená umelými zvukmi a spevom vo vysokých polohách. (sita)