V štáte Kalifornia sa necelé dva týždne po jeho úmrtí začalo s vysielaním propagačného videoklipu, v ktorom sa zosnulý, po páde z koňa posledných deväť rokov ochrnutý, umelec angažuje za výskum kmeňových buniek, odmietaný úradujúcou republikánskou administratívou vo Washingtone. Tento film nakrútili údajne iba týždeň pred Reevovým úmrtím z 10. októbra.
"Kmeňové bunky sú budúcnosťou medicíny. Postavte sa za tých, ktorí to sami nedokážu," apeluje herec vo videoklipe na voličov, ktorí 2. novembra v Kalifornii paralelne s voľbou prezidenta môžu v referende rozhodnúť aj o štátnej podpore predmetného výskumu. Plebiscit o tejto otázke podporuje aj republikánsky guvernér Arnold Schwarzenegger, ktorý v danej problematike nepreukázal stranícku lojalitu.
Christopher Reeve zomrel 10. októbra vo veku 52 rokov na zástavu srdca v dôsledku infekcie rany. Hlavný predstaviteľ štyroch pokračovaní filmu Superman využíval po nešťastnom páde z koňa v roku 1995 a následnom ochrnutí svoje meno, aby upozorňoval na problémy ľudí so zraneniami chrbtice a na význam výskumu kmeňových buniek.
Vdova po zosnulom Dana Reevová v noci na 22. októbra otvorene podporila demokratického kandidáta na úrad prezidenta USA Johna Kerryho na predvolebnom mítingu demokratov v štáte Iowa tvrdiac, že práve jeho postoj k vede a výskumu kmeňových buniek prispeje k zlepšeniu zdravotného stavu amerického ľudu a k vytvoreniu nových pracovných miest.
Tím republikánskeho kandidáta, úradujúceho prezidenta Georgea W. Busha pred niekoľkými dňami obvinil Kerryho zo zneužívania hercovej smrti na politické ciele. Dana Reevová tieto obvinenia odmietla.