BRATISLAVA 27. decembra (SITA) - Pre Európana tajomným svetom a životom civilizáciou takmer vôbec nedotknutých Lacandonských Indiánov, žijúcich v mexických pralesoch v štáte Chiapas, sa môžu oboznámiť záujemcovia a obdivovatelia exotických, pôvodných a pr
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
imitívnych kultúr na unikátnej výstave od 3. januára v Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave. Spôsob života, prácu a vieru posledných mayských Indiánov priblížia slovenským návštevníkom rôzne fotografie, oblečenie, náradia, nástroje, luky, šípy, hlinené masky či viaceré modely domov. Výstava bude otvorená do konca januára.
Ako uviedol pre agentúru SITA hlavný organizátor výstavy, odborný asistent Oddelenia religionistiky Katedry etnológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, Milan Kováč, vystavené materiály získal spolu s Tatianou Podolinskou počas terénneho výskumu v Lacandonskom pralese v Mexiku v rokoch 1999 až 2000. Život posledného prežívajúceho indiánskeho kmeňa zo skupiny Mayov skúmali priamo medzi nimi a žili v ich dedinkách. "Títo Lacandonskí Indiáni sú tesne pred vyhynutím, keďže majú veľmi archaickú kultúru, o čom svedčí aj to, že doteraz obrábajú pazúrikové nástroje," upozornil M. Kováč.