Nickovi Cavovi sa vždy páčili temné príbehy. Pre svoje pesničky si vymyslel mnohých takých hrdinov – zločincov, odľudov, úchylné postavy. Spieval pre nich balady, lebo nikto iný by k nim zrejme necítil súcit.
Zaujímavým prípadom bol aj hrdina jeho novely Bunny Munroe - podomový obchodník posadnutý sexom, ktorého prenasleduje diabol.
Austrálsky spevák a textár teraz neodmietol ani ponuku, aby sa sám stal literárnym hrdinom - a tak z jeho kariéry a života vzniká komiks. Práve ho dokresľuje nemecký autor Reinhardt Kleist.
Veľa o ňom zatiaľ povedať nechcel a ponuku na rozhovor odmietol, nedávno však týždenníku Respekt aspoň prezradil, že Cavovi svoje kresby občas posiela. A hudobník sa zatiaľ nesťažoval.

Skryté bolesti
Kleist má za sebou už niekoľko podobných komiksov. Popri štúdiách grafiky a dizajnu si kreslil hororové príbehy podľa kníh majstra žánru H.P. Lovecrafta a jeden venoval aj krvilačnému obrazu, ktorý ukradol dušu Dorianovi Grayovi v slávnom romána Oscara Wilda.
V komunite komiksových tvorcov je celebritou, získal už napríklad významnú cenu Willa Eisnera. Kleist má blízko k hudobníkom, umelci ho vraj zaujímajú preto, lebo do svojej tvorby často prenášajú svoje skryté bolesti.
Jeho spôsob práce je vždy rovnaký: snaží sa čo najviac dozvedieť o svojich objektoch z rozprávania ich blízkych. Preto ho vraj fascinovali osudy Johnnyho Casha a Elvisa Presleyho – ľudí, ktorí podľahli sláve a čiastočne aj svojim závislostiam na liekoch a alkohole.

Ťažko sa počúva a pozerá
Nick Cave nedávno stratil syna pri tragickej nehode. S prítomnosťou smrti sa snažil vyrovnať na poslednom albume The Skeleton Tree. Táto hudba sa ťažko počúva, aj keď je úplne jedinečná.
Cave ju zrejme bude hrať aj na svojom veľkom koncertnom turné. Na Slovensku sa síce nezastaví, ale vidieť ho môžete v Prahe a vo Viedni.
Kleist už naznačil, že pri tvorbe komiku sa nechcel inšpirovať touto tragédiou. Tú si už dostatočne privlastnil bulvár.
On skôr písal o období, keď Cave svoju kariéru začínal a vytváral si svoj temný, drsný imidž.
