S alkoholom začínal už ráno, vravel, že je to dobrý tréning na večer, a tak namiesto čaju s mliekom pil na raňajky whisky. S fajčením to bolo podobne, za život si stihol zapáliť 150-tisíc cigariet. Zrejme aj s tým súviselo, že prekonal dva infarkty.
Film o Winstonovi Churchillovi by mohol ešte obšírne rozprávať o tom, ako maľoval, vystavoval a veľa písal, ale Briti si tentoraz zvolili iný koncept. Koncentruje sa na niekoľko týždňov z jeho politického života.
Bol máj 1940 a on sa dostal do premiérskej funkcie. Práve vtedy, keď hrozilo, že nad Buckinghamským palácom bude visieť svastika a zo suverénnej krajiny sa stane územie podrobené cudzej diktatúre. Hitler bol na prudkom vzostupe.
Winston Churchill stál pred dvoma voľbami: Buď sa nevzdávať a bojovať za neistý výsledok s istými stratami. Alebo ochrániť mier, ale vzdať sa slobody. O tom je film Najtemnejšia hodina, ktorý úž máme v našich kinách. Keby niečo také nakrútili Rusi o Leninovi alebo Gorbačovovi, asi by sme to nazvali propagandou.

Vojna v hypnóze
Veľa sa hovorilo o tom, ako musel Gary Oldman hodiny tráviť v maskérni, aby sa na Winstona Churchilla podobal. Keby sa u maskérky nehlásil už o štvrť na tri ráno, nemal by s ním veľa spoločné.