Kedysi, keď sa ľudia necítili dobre, zavolali si lekára. Dnes už omnoho častejšie ordinuje doktor Google.
Tí, čo na chorobu zdanlivo nemajú čas, občas svoju diagnózu dokonca hľadajú v niektorom z lekárskych seriálov. Široký výber ponúka aj domáca produkcia. Najnovší seriál Sestričky spustila Markíza len tento týždeň.
Po dlhom čase sa slovenský seriál, aj keď podľa fínskeho originálu, na diváckom filmovom webe csfd.cz dostal cez hranicu 70 percent a nikto mu neprisúdil hanlivé hodnotenie „odpad“.
Hoci tí, ktorí majú skúsenosti so slovenskou nemocničnou realitou musia krútiť hlavami nad až sci-fi vybavenosťou prostredia či ochotou a empatiou sestričiek.

Kedy si niektorá skutočná slovenská zdravotná sestra nájde čas sadnúť si k posteli a porozprávať sa s pacientkou, či dokonca rodinným príslušníkom, donesie mu ešte aj kávu a koláčik?!
Ale kto by sa chcel pozerať na deprimujúce, chátrajúce budovy s davmi ľudí v čakárňach, ktorí sa idú pomaly palicami utĺcť, ak majú pocit, že ich niekto ide predbehnúť?
Na Markíze stavili na neopozerané tváre, až na Kristínu Svarinskú sú hlavné predstaviteľky štvorice sestričiek z traumatológie menej známe.
Najmä Kristína Madarová, ktorá v prvom diele „operovala“ počas letu na palube lietadla pilníkom a slamkou, je novým osviežujúcim zjavom. Vyvážené rozloženie profesionálneho a súkromného v životných príbehoch sestričiek sľubuje možnosti príťažlivých zápletiek aj do ďalších dielov.
Skoro dokonalí
História československých seriálov z lekárskeho prostredia siaha až do roku 1977. Nemocnica na okraji mesta v réžii Jaroslava Dietla, v hlavnej úlohe s Ladislavom Chudíkom, sa s odstupom času stala legendou.