BRATISLAVA. Úspech hudobného filmu Bohemian Rhapsody mapujúceho kapelu Queen od jej vzniku po najväčší moment v jej histórii - koncert Live Aid na štadióne Wembley - naberá čoraz väčšie rozmery. Fanúšikovia jasajú nad dostatočne pútavým príbehom, výberom najlepšej hudby a geniálnym hereckým výkonom Ramiho Maleka.
Biografii sa rozhodne dajú vytknúť zábery, ktoré pôsobia ako z bežného romantického filmu plného klišé aj nedôveryhodné momenty, nelogické rozhodnutia postáv a ambície hlavnej hviezdy nebyť outsiderom a stať sa niekým viac. Vzorec sa de facto scvrkáva do vždy fungujúcej premisy "Veď ja vám všetkým ukážem!"
Asi takto si možno vyložiť vyjadrenie tvorcov a supervízorov Briana Maya a Rogera Taylora, ktorí chceli vytvoriť rodinný film, pretože "aj hudba Queen prekonáva generačné rozdiely". Urobili tak hoci aj za cenu, že film sa nezhoduje s realitou.

Najčastejšie sa filmu vyčíta, že odignoruje promiskuitnú povahu Freddieho Mercuryho.
Jeho temné obdobie, ktoré vyvrcholilo diagnostikou HIV, trvalo vo filme iba niekoľko minút a odvrátená strana šoubiznisu spočívala v zábavách s priveľkým obsadením opitých homosexuálnych mužov.