BRATISLAVA. "Každý sa chváli tým, ako rýchlo dokáže napísať skladbu. Hovoria: Pozri, toto sme napísali za tridsať minút. A ja im na to: Aj to tak znie," sťažuje sa vychytený producent Mark Ronson.

Vďaka Ronsonovi spoznal svet veľké mená súčasnej populárnej hudby ako Adele alebo Amy Winehouse. Práve speváčku, ktorá zomrela vo veku dvadsaťsedem rokov, vyzdvihuje ako človeka skutočne schopného napísať brilantnú pieseň rýchlo.
"Amy sa podarilo napísať Back to Black do desiatich minút. Ináč mám pocit, že väčšinou ide kvalita na úkor kvantity a ľudia sa uspokoja s tým, že hudba je len dobrá," povedal pre denník Guardian.
Anomálie, ktoré zarábajú
Autor piesne Uptown Funk má zo svojej poslednej štúdiovky Uptown Special pocit, že do súčasného popu už nepatrí. Z najpredávanejšieho singla dekády sa pritom k dnešnému dňu predalo vyše dvadsať miliónov kusov a získal aj dve ceny Grammy.
Pieseň vznikala, keď producenta devastovalo, že z nahrávky Record Collection z roku 2010 sa predalo oveľa menej ako z jeho prelomového albumu Version tri roky predtým.
Ronsonov otčim si po prehratí myslel, že na gitarách budúceho hitu hrá legendárny Nile Rodgers z funkovej kapely Chic. "Konečne som spravil nahrávku, pri ktorej si ľudia nemyslia, že je moja," povedal vtedy denníku Guardian.
Teraz hovorí, že nevie ísť do kroku s aktuálnou klímou, kde všetky skladby musia dodržiavať čas do troch minút a pätnástich sekúnd, lebo ináč človek stratí svoj rating na Spotify.