SME
Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Lepší ako Bohemian Rhapsody. HBO vo februári uvedie film Rocketman o Eltonovi Johnovi

Pozrite si prehľad feburárových noviniek.

Tarona Egertona si vybral Elton John sám.Tarona Egertona si vybral Elton John sám. (Zdroj: Paramount Pictures)

BRATISLAVA."Volám sa Elton Reginald John a som závislý od kokaínu, alkoholu, sexu a nakupovania."

Tak sa začína film, v ktorom geniálny hudobník, extravagantný showman a neskrývaný homosexuál Elton John v podaní excelentného Tarona Egertona v protialkoholickej liečebne postupne vyrozpráva svoj príbeh.

Film Rocketman prišiel krátko po snímke Bohemian Rhapsody o skupine Queen a nevyhol sa porovnávaniu. No vyšiel z neho lepšie.

Tvorcovia Rocketmana si totiž povedali, že na rozdiel od Bohemian Rhapsody ukážu aj to, pred čím si mnohí radšej zatvárajú oči.

Skryť Vypnúť reklamu

Drogy aj sex medzi dvoma mužmi.

Veľké hollywoodske štúdia preto film dlho odmietali, nakoniec to riskol Paramount.

Súvisiaci článok Ako vyzeral orálny sex s Eltonom Johnom. S filmom Rocketman sa prelomilo hollywoodske tabu Čítajte 

"Nechcel som film, ktorý by bol napakovaný sexom a drogami. Lenže každý vie, že v 70. a 80. rokoch som si užil jedno aj druhé.

Preto by nemalo zmysel tváriť sa, že som po každom koncerte odišiel pokojne do hotelovej izby, dal si pohár mlieka a čítal Bibliu," hovoril o filme Elton John.

Film sa podaril a dokonca pozitívne prekvapil aj ľudí, ktorí nepatrili k najväčším fanúšikom Eltona Johna.

Jediným sklamaním je, že si Taron Egerton nevyspieval aspoň nomináciu na Oscara.

Bola by zaslúžená. Presvedčiť sa o tom môžete aj sami, ak ste film ešte nevideli. Rocketmana budete môcť vidieť už 9. februára na HBO.

Pozrite si program noviniek na február.

Skryť Vypnúť reklamu

1. februára

Genesis (dráma)

Emotívny kanadský film zachytáva traumy dospievania a neopätovaných prvých lások. Šestnásťročný Guillaume sa na súkromnej chlapčenskej škole zamiluje do svojho najlepšieho kamaráta Nicolasa, ale svoje city nedokáže vyjadriť.

2. februára

Hotel Mumbai (dráma)

Napínavý príbeh o ľudskosti zobrazuje skutočné udalosti v luxusnom hoteli Tádž Mahal v indickom Bombaji, na ktorý v novembri 2008 zaútočila desaťčlenná skupina pakistanských teroristov.

Šéfkuchár Hemant Oberoi, čašník a ďalší personál sú ochotní pre ochranu hostí položiť aj život.

Načítavam video...

Čarovný park (animovaný film)

Šikovné dievčatko June postavilo ten najúžasnejší zábavný park na svete. Vo svojej fantázii.

Ale čo ak takýto raj atrakcií naozaj existuje? Jedného dňa ju však osud zavedie na opustené miesto, kde kedysi skutočne existoval zábavný park, aký si vysnívala.

Skryť Vypnúť reklamu

Dokáže June opäť prebudiť fantáziu a zastaviť zánik tohto raja atrakcií? Tunajší hovoriaci zvierací personál na ňu dosť spolieha. Inú nádej totiž nemajú.

Načítavam video...

3. februára

Larry, kroť sa X. (seriál)

Desiata séria oceňovaného seriálu. Scenárista, producent a komik Larry David predstavuje scenáristu, producenta a komika Larryho Davida.

Každá epizóda zachytáva jeho stretnutia s fiktívnymi i reálnymi osobnosťami.

Nebo s.r.o.: Doba temna (komediálny seriál)

Príbeh o rodine, priateľstve a neustálom boji o život. Druhá séria seriálu sa točí okolo skupiny stredovekých dedinčanov, ktorí sa snažia zostať optimistami aj v dobe nerovnosti, zlej zdravotnej starostlivosti a ľahostajnosti.

6. februára

McMilióny (dokumentárny seriál)

Šesťdielny americký dokumentárny seriál zachytáva príbeh bývalého policajta, ktorý zmanipuloval hru Monopoly v spoločnosti McDonald's.

Skryť Vypnúť reklamu

Počas desiatich rokov namiesto stráženia bezpečnosti, čo mal v popise práce, ukradol milióny dolárov a vybudoval obrovskú sieť komplicov naprieč Spojenými štátmi.

Dokument čerpá z exkluzívnych bezprostredných svedectiev a archívnych záberov, na ktorých vypovedajú agenti FBI, ktorí rozsiahly podvod odhalili, podvedení vrcholoví manažéri McDonald's, právnici zaoberajúci sa prípadom a páchatelia aj výhercovia, ktorí sa touto zložitou machináciou obohatili.

Načítavam video...

8. februára

Rafaël (dráma)

Tunisan Nazir a jeho tehotná holandská manželka Kimmy sú nútení emigrovať počas Arabskej jari. Holandská vláda však Nazira odmietne pustiť do krajiny. Kimmy tak zostáva v Holandsku sama.

Nazir sa túži dostať za ňou a rozhodne sa prekonať Stredozemné more, ale ho zatknú ako nelegálneho migranta. Kimmy sa zas napriek pokročilému štádiu tehotenstva vydáva do Talianska, aby ho dostala na slobodu.

Skryť Vypnúť reklamu

Zelený servis IV. (seriál)

Aj štvrtá séria seriálu sleduje výstredné životy Newyorčanov, ktorí majú jedno spoločné - dílera marihuany.

Bezmenný chlapík z Brooklynu (Ben Sinclair) doručuje svojim klientom trávu na bicykli. Divákov tak zavedie do domovov najrôznejších obyvateľov mesta.

9. februára

Rocketman (muzikálová životopisná dráma)

Film o tom, ako sa nesmelý začínajúci klavirista Reginald Dwight, ktorému chýbala rodičovská láska, stal extravagantnou celosvetovou superstar.

Zlomové okamihy v živote Eltona Johna sa odohrávajú na pozadí jeho najväčších hitov. V hlavnej úlohe speváka hviezdi herec Taron Egerton.

Na rozdiel od filmu Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym a Queen sa Eltonov životopis nebál kontroverzií. Zobrazuje jeho boj so závislosťou aj sex medzi dvoma mužmi.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

The Best Of Enemies (dobová dráma)

Snímka inšpirovaná skutočným príbehom rozpráva o nesúrodom vzťahu medzi bojovníčkou za občianske práva Ann Atwater (Taraji P. Henson) a miestnym vodcom Kukluxklanu C. P. Ellisom (Sam Rockwell).

Tí dvaja chtiac nechtiac spolupredsedali summitu o desegregácii škôl v Durhame počas leta roku 1971, ktoré sa nieslo v znamení rasových nepokojov. Udalosti, ktoré nasledovali, zmenili Durham a životy černošskej aktivistky Atwater a hrdého rasistu Ellisa raz a navždy.

Taká moderná rodinka XI. (seriál)

Jedenásta séria opäť sleduje veľkú a pestrú rodinu i jej vzájomné vzťahy. Jay Pritchett a jeho temperamentná druhá žena Gloria žijú s najmladším synom Joem a Gloriiným dospievajúcim synom Mannym, ktorý sa chystá na vysokú.

Jayova dospelá dcéra Claire a jej muž Phil prekonali syndróm prázdneho hniezda - ich najstaršia dcéra Haley si založila vlastnú rodinu a sťahuje sa späť domov s novomanželom Dylanom a ich dvojičkami.

Skryť Vypnúť reklamu

10. februára

Na smiech II. (seriál)

Jeffovo (Jim Carrey) alter ego Mr. Pickles je ikonou detskej televíznej zábavy. Keď sa však začne rozpadať jeho rodina, Jeffov život nie je prechádzka ružovou záhradou.

Druhá séria nadväzuje na vyvrcholenie prvej série. Jeff je po prvý raz za 30 rokov bez programu a snaží sa nájsť spôsob, ako by mohol byť aj naďalej v kontakte s fanúšikmi.

14. februára

Nula nula nula (seriál)

Taliansky seriál odhaľuje temné tajomstvá svetového obchodu s kokaínom - od jeho výroby až po dodanie na miesto spotreby. Je to cesta do hlbín prepracovaného systému, ktorý je plný násilia, krutosti, ale tiež vysokou odbornosťou, zručnosťou a predstavivosťou.

Načítavam video...

15. februára

Protiúder VII. (seriál)

Seriál sleduje výbušné eskapády Sekcie 20, prísne tajnej jednotky zvláštnych operácií, ktorá po celom svete bojuje s rozsiahlou zločineckou a teroristickou sieťou.

Skryť Vypnúť reklamu

16. februára

Stockholm (čierna krimikomédia)

Krimi kanadského producenta a režiséra opisuje skutočné udalosti roku 1973, keď bola za absurdných okolností prepadnutá Centrálna banka v Štokholme.

Lars Nyström chce za prepustenie zajatcov vymeniť svojho parťáka Gunnara, ktorý je vo väzení. Medzi rukojemníkmi je aj vydatá úradníčka a matka dvoch detí Bianca. Rokovania s políciou a dokonca aj so samotným premiérom však ostanú na mŕtvom bode a hodiny čakania sa preťahujú na dni.

Lars sa rukojemníkom striedavo vyhráža a dbá o ich blaho a bezpečie. Tak medzi nimi, obzvlášť medzi Larsom a Biancou, vznikne zvláštny vzťah, ktorý neskôr vojde do všeobecného povedomia ako psychologický fenomén zvaný štokholmský syndróm.

Načítavam video...

17. februára

John Oliver: Čo týždeň dal a vzal VII. (talk show seriál)

Skryť Vypnúť reklamu

Satirická talk show, v ktorej jedna z najzábavnejších osobností americkej televíznej scény, rozoberá týždeň v novinách, politike a aktuálnych udalostiach.

V každej polhodinovej epizóde John Oliver ponúka svoje stanovisko k najrôznejším sociálnym, existenciálnym i politickým otázkam, ktorým čelí USA i celý svet.

19. februára

Zapredaní banke II. (seriál)

Finančný svet sa pred pol rokom pre krízu takmer zrútil. Obchodovanie Deutsche Global Invest, tretej najväčšej banky sveta, komplikujú prísnejšie podmienky a predpisy.

Vyhliadky Christelle Leblanc na vysokú pozíciu v správnej rade sú zo dna na deň mizivejšie. Dokonca ani ctižiadostivej investičnej bankárke Jane Liekam nič nevychádza podľa plánu.

Bojovník (seriál)

Kriminálny seriál sa odohráva v druhej polovici 19. storočia počas brutálnych vojen gangov Tong v sanfranciskej Čínskej štvrti.

Skryť Vypnúť reklamu

Génius bojových umení Aho Sahm (Andrew Koji), ktorý za záhadných okolností emigruje z Číny do Ameriky, sa stane nájomným zabijakom v jednom z najvplyvnejších gangov.

Seriál z produkcie Cinemaxu sa nakrúcal v juhoafrickom Kapskom meste a je inšpirovaný tvorbou legendy bojových umení Bruce Leeho.

Načítavam video...

22. februára

Nočná hra (čierna krimikomédia)

Každý týždeň Max a Annie organizujú zábavný "herný" večer. Maxov charizmatický brat Brooks však pripraví tentoraz hru, akú ešte nezažili - riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov.

Aj Brooksov únos je súčasťou hry. Alebo nie?

Načítavam video...

23. feburára

Muži v čiernom: Globálna hrozba (akčná sci-fi komédia)

Muži v čiernom odnepamäti chránia našu Zem pred vesmírnou háveďou. V novom dobrodružstve však stoja proti hrozbe, s akou sa ešte nestretli: zradcovi v ich vlastných radoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Voda, krv, rakija a zombie epidémia (hororová komédia)

Chorvátsko, sedem rokov po bankrote. Vplyvom globálneho otepľovania sa voda stala drahšia ako ropa. Tí, ktorí majú vodné zdroje, majú aj moc a neštítia sa ničoho, aby zlikvidovali konkurenciu. Sú pripravení ísť do vojny a dokonca aj rozpútať zombie epidémiu.

29. februára

Cyklista (dráma)

Felix Vereecke vyrastal v prostredí otcovej ligy cyklistických veteránov, kde nebola núdza ani o alkohol, násilie či zakázané látky. Mladý cyklista je pre úspech pripravený urobiť čokoľvek, bez ohľadu na následky - túži sa stať profesionálnym cyklistom ako jeho otec.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Kultúra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 2. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 3. Česi pod Tatrami šijú tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 4. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 5. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 6. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 7. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 8. Desať najkrajších pláží na Korfu
 9. Vážení poslanci, to naozaj?
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Desať najkrajších pláží na Korfu
 2. Úspešná budúcnosť začína štúdiom na FMMR TUKE
 3. Vážení poslanci, to naozaj?
 4. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 6. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 7. Vážení poslanci, to naozaj?
 8. Koniec čakania na kuriéra
 9. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 10. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 1. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 574
 2. Stiahnite si stovky e-kníh 6 031
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 5 894
 4. Vážení poslanci, to naozaj? 4 592
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 4 420
 6. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 3 644
 7. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 3 448
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 436
 9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 3 070
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 2 945
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kontrola na rakúsko-slovenskej hranici.

Hranice zostávajú dokorán aj po odhalení delta mutácie na Slovensku.


8 h
Veľké škody sú hlásené z obce Lužice.

Masívne poškodených je sedem obcí.


a 2 ďalší 6 h

Neprehliadnite tiež

Rozhovory ZKH: Michal Kaščák.

Ako bude vyzerať festivalové leto?


a 1 ďalší 9 h
Herec Petr Nárožný dostáva v Košiciach na Art Film Feste cenu Hercova misia.

Z českých hercov sa dnes môže vyzliecť len Ondřej Vetchý, hovorí.


17 h
Nočná hliadka

Obraz bol v minulosti už niekoľkokrát poškodený.


ČTK 19 h