SME
Štvrtok, 13. august, 2020 | Meniny má ĽubomírKrížovkyKrížovky

HBO tipy do domácej izolácie na apríl: Vtedy v Hollywoode aj tretia séria Killing Eve

Pozrite si novinky na HBO.

Brad Pitt, Vtedy v Hollywoode.Brad Pitt, Vtedy v Hollywoode. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Vtedy v Hollywoode bol bezpochyby najočakávanejším filmom minulého roka.

Deviata snímka režiséra Quentina Tarantina, v ktorej sa stretli Brad Pitt a Leonardo DiCaprio, mala premiéru vlani na filmovom festivale v Cannes.

Pred kinosálou, kde mala byť premiéra, sa festivalové publikum takmer pobilo, aby sa dostalo dnu.

A ak patríte k ľuďom, ktorí ešte stále Tarantinovo dielo nevideli, dnes sa už pobiť nemusíte. Dokonca netreba ani len vytiahnuť päty z domu. Priam je nutné ostať doma na gauči.

Skryť Vypnúť reklamu

Film Vtedy v Hollywoode bude na HBO dostupný už od 1. apríla. Nasledujúci mesiac prinesie navyše aj ďalšie novinky.

Pozrite si program HBO na apríl.

1. apríla

Vtedy v Hollywoode (komediálna dráma)

V Los Angeles roku 1969 sa televízna hviezda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný dablér Cliff Booth (Brad Pitt) snažia presadiť v meniacej sa filmovej brandži, ktorú už sotva spoznávajú.

Deviata snímka scenáristu a režiséra Quentina Tarantina je oficiálne jedným z najlepších filmov minulého roka.

Z desiatich oscarových nominácií tento rok nakoniec film premenil dve – jednu sošku si zaslúžene odniesol Brad Pitt za stvárnenie vedľajšej úlohy, za ktorú má aj Cenu BAFTA a Zlatý glóbus.

Načítavam video...

Korisť (horor)

Aligátor pláva oveľa rýchlejšie a vidí oveľa lepšie ako človek. Má najsilnejší stisk čeľustí zo všetkých živých tvorov. Ako dlho môže medzi takýmito monštrami prežiť obyčajné dievča?

Skryť Vypnúť reklamu

Nádejná plavkyňa Haley Kellerová (Kaya Scodelario) nie je žiadna samovrahyňa. Do uzatvorenej zóny na Floride, ktorá sa pripravuje na jeden z najväčších hurikánov za posledných pár desiatok rokov, sa vypravila len kvôli svojmu otcovi (Barry Pepper).

Haley ho nájde v už čiastočne zaplavenej pivnici, v bezvedomí a ťažko zraneného. Prv než ho stačí odtiahnuť do relatívneho bezpečia, pripomenú sa nepozvaní hostia, ktorí jej otcovi zranenie spôsobili. Stúpajúca hladina vody totiž výrazne rozšírila lovný revír tunajších aligátorov, ktoré sú celkom hladné a zvedavé.

Načítavam video...

Zákon gangu: Mayovia I a II (seriál)

Pokračovánie populárnej ságy Zákon gangu sa odohráva vo svete po Jaxovi Tellerovi. Ezekiel Reyes, prezývaný EZ, je po ôsmich rokoch v base čerstvo prepustený a stáva sa členom gangu Mayov na kalifornsko-mexickej hranici.

Skryť Vypnúť reklamu

EZ si síce v mestečku vybudoval novú identitu, ale túžba po pomste ho ženie do života, po ktorom nikdy netúžil, ale nemôže mu uniknúť.

Verte mi II (seriál)

Druhá séria seriálu Verte mi sa odohráva na neurologickom oddelení glasgowskej nemocnice. Sleduje kapitána Jamieho McCaina (Alfred Enoch), ktorý ako jediný prežil nepriateľský útok v Sýrii a zotavuje sa zo zranení chrbtice i psychických dôsledkov.

Ľudia okolo neho začnú záhadne umierať. Jamie sa zúfalo snaží nájsť pravdy a vyšetrovanie ho vtiahne do nočných mor.

2. apríla

Čo robíme v temnotách I a II (seriál)

Seriál nakrútený v dokumentárnom štýle nahliada do každodenných životov troch upírov žijúcich už stovky rokov na Staten Islande.

Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše Nandor Neúprosný. Potom je tu britský upír Laszlo, tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe sám tvrdí, a Nadja, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyda v Laszlovom podaní.

Skryť Vypnúť reklamu

Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli poverení – kompletnému ovládnutiu nového sveta.

Druhá séria bude na HBO GO dostupná od 16. apríla.

Načítavam video...

V zajatí kúzel IV (seriál)

Seriál je inšpirovaný bestsellerovou knižnou sériou Mágovia Leva Grossmana. Sleduje Quentina Coldwatera, nadaného, ale nešťastného dvadsiatnika, ktorý je posadnutý sériou fantasy románov o zázračnej zemi Filorii.

Quentinov nudný život sa zmení, keď sa nečakane dostane na tajnú, exkluzívnu školu kúzel v severnej časti New Yorku. Kúzla však Quentinovi šťastie a dobrodružstvá neprinesú. Fiktívna krajina z jeho snov síce existuje, ale je oveľa tajomnejšia a nebezpečnejšia, ako si dokázal predstaviť.

4. apríla

Narušiteľ (psychologický triler)

Skryť Vypnúť reklamu

Mladí manželia (Michael Ealy a Meagan Good) si kúpia vysnívaný dom v kalifornskom raji Napa Valley. Starší muž, od ktorého dom kúpili (Dennis Quaid), im začne znepríjemňovať život.

Načítavam video...

Moji bratia (dráma)

Francúzski bratia Eddy a Rocco boli na konci 90. rokov 20. storočia hviezdami indie rockovej scény. O desať rokov neskôr žijú na ostrove, kde vystupujú s miestnou kapelou. V jeden večer im však do života opäť vstúpi sestra Lola.

Siréna III (seriál)

Pobrežné mesto Bristol Cove sa preslávilo legendou o tom, že bývalo domovom morských panien. Keď príchod tajomného dievčaťa potvrdí, že povesť je pravdivá, rozpúta sa krutý súboj medzi ľuďmi a morom.

Morského biológa Bena (Alex Roe) priťahuje Ryn (Eline Powell), podivná mladá žena s temným tajomstvom. Fola Evans-Akingbola hrá morskú biologičku Maddie, ktorá je voči Ryn podozrievavá. Rybár Xander (Ian Verdun) chce odhaliť pravdu a čudáčka Helen (Rena Owen) vie o morských pannách viac, ako priznáva. A mýtických tvorov pribúda.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

5. apríla

Americká žena (dráma)

Deb (Sienna Miller) sa nikdy neostýchala byť čiernou ovcou rodiny. Bola mladá, keď sa jej narodila dcéra Bridget, a Bridget bola mladá, keď sa jej narodil syn Jesse. Všetci traja viedli v podstate šťastný život v pensylvánskom robotníckom mestečku.

Potom si však Bridget vyšla von so svojím bývalým priateľom, Jesseho otcom, a už sa nikdy nevrátila. Debina sestra i matka zapoja všetkých miestnych do dôkladného pátrania, ale bez úspechu.

Čas plynie, bolesť postupne poľavuje. Tridsaťdvaročná babička Deb sa rozhodne ísť ďalej a vychovať Jesseho sama. Začne novú kariéru a nájde si priateľa Chrisa, charizmatického stavebného robotníka a muzikanta. Lenže počas jedenástich boľavých rokov na svetlo vyplávajú nové skutočnosti, ktoré všetko zmenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Dora a stratené mesto (rodinný dobrodružný film)

Dora miluje objaviteľské expedície a tak vedie svojich priateľov na dobrodružnú výpravu, na ktorej musí zachrániť svojich rodičov a vyriešiť záhadu strateného zlatého mesta.

Počas nebezpečnej misie si Dora a jej priatelia budú musieť prekliesniť cestu džungľou, predbehnúť lovcov pokladov a rozlúštiť prastaré hádanky.

6. apríla

Vraždy detí v Atlante: Stratené deti (dokumentárna miniséria)

Od zmiznutia a vrážd dvoch černošských chlapcov, ktoré otriasli celým mestom, cez stíhanie a obžalobu dvadsaťtriročného rodáka z Atlanty Wayna Williamsa až po snahu prípad čo najrýchlejšie oficiálne uzavrieť.

Päťdielna dokumentárna séria mapuje prípad únosov a vrážd najmenej tridsiatich afroamerických detí a mladých, ku ktorým došlo medzi rokmi 1979 a 1981 v Atlante. Vďaka prístupu k archívnym materiálom vnáša dokument nové dôkazy do jednej z najtemnejších amerických dejín a jednotlivé prípady sú opäť otvorené.

Skryť Vypnúť reklamu

9. apríla

Axios III (dokument)

Štvordielna dokumentárna miniséria spravodajsky zameraných špeciálov z produkcie HBO a mediálnej spoločnosti Axios. Seriál sa sústredí na hlavné udalosti nasledujúceho týždňa z oblasti politiky, biznisu a technológií a tiež na témy budúcnosti.

10. apríla

Dobrý boj IV (seriál)

Vo štvrtej sérii seriálu obľúbeného nielen medzi právnikmi sa firma Reddick, Boseman a Lockhart pokúša zorientovať v neznámych vodách. Po tom, ako prišli o svojho najväčšieho klienta a meno ich zakladajúceho partnera bolo pošpinené, sú šéfovia nútení prijať ponuku nadnárodnej advokátskej kancelárie STR Laurie a stať sa ich malou dcérskou spoločnosťou.

11. apríla

Všetci bohovia nebies (sci-fi hororový triler)

Tridsaťročný robotník Simon žije osamelý život na farme uprostred odľahlého francúzskeho vidieka. Všetok čas venuje sestre Estelle, ktorá ťažko ochrnula v detstve pri ich hre.

Skryť Vypnúť reklamu

Simon má pocit viny a trápia ho depresie, východisko však vidí v mimozemských silách, ktoré jeho i sestru oslobodia zo zajatia tiel, v ktorých sú uväznení.

12. apríla

Lego príbeh 2 (animovaný film)

Po úspechu filmu Lego príbeh®, ktorý položil základnú kocku nového fenoménu, sa opäť stretneme s hrdinami z mestečka Brickburg. V novom akčnom dobrodružstve sa obyvatelia pustia do boja za záchranu svojho milovaného domova. Teraz musia čeliť novej obrovskej hrozbe, nájazdníkom z Lego Duplo®, ktorí ničia všetko rýchlejšie, ako to stíhajú obyvatelia znova vystavať.

V snahe poraziť nepriateľov a nanovo vyskladať harmóniu v Lego svete sa Emmet, Lucy, Batman a ich priatelia vydajú do vzdialených a neprebádaných galaxií.

Načítavam video...

Óda na radosť (romantická komédia)

Vinou kataplexie – vzácnej poruchy spôsobujúcej náhlu stratu kontroly nad svalmi, keď je chorý zasiahnutý silným radostným pocitom – sa brooklynský knihovník Charlie (Martin Freeman) naučil vyhýbať všetkému, čo by mu mohlo spôsobiť radosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Rodinné svadby, deti, šteniatka a dokoncá i milostné vzťahy preňho predstavujú veľké nebezpečenstvo - mdlobu a s ňou spojené komplikácie. Do Charlieho sa však zamiluje krásna a bezprostredná Francesca (Morena Baccarino).

13. apríla

Nesvoja IV (seriál)

Scenáristka a hlavná hviezda seriálu Nesvoje Issa Rae, za svoju úlohu dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus, sa vracia na HBO v štvrtej sérii.

Komediálny seriál sleduje priateľstvo dvoch černošských žien Issy (Rae) a Molly (Yvonne Orji) so všetkým, čo k nemu patrí.

Utekaj (seriál)

Scenáristka a producentka Vicky Jones nakrútila pre HBO polhodinový komediálny seriál o istej Ruby Richardsonovej (Merritt Wever), ktorej sa obyčajný život na predmestí obráti hore nohami po tom, ako dostane správu od starej lásky z vysokej školy.

Skryť Vypnúť reklamu

Pred sedemnástimi rokmi sa s expriateľom dohodli, že pokiaľ jeden z nich napíše druhému správu „utekaj“ a druhý odpovie to isté, obaja nechajú všetko tak a stretnú sa na Grand Central Station, aby sa vydali na spoločnú cestu Amerikou.

Načítavam video...

16. apríla

Mrs. America (seriál)

Skutočný príbeh boja za schválenie dodatku k Ústave Spojených štátov o rovnosti práv bez ohľadu na pohlavie, proti ktorému sa sformovalo nečakane silné hnutie odporu na čele s konzervatívnou aktivistkou a bývalou kráľovnou krásy Phyllis Schlafly (Cate Blanchett).

Načítavam video...

19. apríla

Pašerák (kriminálna dráma)

Deväťdesiatročný veterán z Kórey Earl Stone (Clint Eastwood) je zlomený, opustený a navyše mu hrozí prepadnutie majetku firmy pre nesplácanie hypotéky.

V tejto situácii sa mu naskytne možnosť zarobiť si ako vodič. Lenže Earl nevie, že sa práve upísal ako kuriér mexickému drogovému kartelu.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

23. apríla

Hon na pravdu: Dezinformácie a cena falošných správ (dokument)

Poučný dokument skúma v čase sociálnych sietí rastúci fenomén fake news v Spojených štátoch a tiež vplyv konšpiračných teórií a dezinformácií na bežného občana.

24. apríla

Sme tu (dokument)

V šesťdielnom seriáli prebieha nábor obyvateľov malých miest z celej Ameriky, ktorí sa počas jedného večera zúčastnia na drag show, teda tanečnej alebo speváckej produkcie nalíčených mužov v dámskych šatách.

V každej epizóde budú slávne drag queens Bob the Drag Queen, Eureka O’Hara a Shangela Laquifa Wadley motivovať a učiť svoje „dcéry“, ako počas jednej noci, keď je všetko dovolené, vystúpiť z vlastnej komfortnej zóny.

25. apríla

Prázdne hľadisko (dráma)

Klaviristka Maura plánuje dvojtýždňový odpočinok pred konkurzom na turné po Amerike. Náhle jej však zavolá manžel, ktorý pracuje ako reportér, a oznámi jej, že celé leto ostáva v Rusku, aby dokončil svoj článok.

Skryť Vypnúť reklamu

Maura tak musí stráviť prázdniny v Newfoundlandu a starať sa o svoje dcéry. Premešká vysnívaný konkurz a upadne do depresie. V noci mláti do klavíra a celé dni prespí, deti necháva bez dozoru. Jedného dňa vezme dcéry na neďaleký ostrov, kde ich v stave mánie zabudne.

27. apríla

Na muške III (seriál)

Oceňovaný seriál Killing Eve sa vracia s očakávanou treťou sériou. Pracovníčku bezpečnostnej služby Eve (Sandra Oh) a psychopatickú vrahyňu Villanelle (Jodie Comer) spája vzájomná posadnutosť aj spáchaný zločin.

28. apríla

Bludné kruhy (seriál)

Šesťdielny, vynikajúco obsadený dramatický seriál inšpiroval populárny román Wallyho Lamba z roku 1998. Adaptoval a režíroval ho Derek Cianfrance.

Jednovaječné dvojčatá Dominick a Thomas Birdseyovci (oboch hrá Mark Ruffalo) sú protagonistami rodinnej ságy, ktorá sleduje ich paralelné životy na pozadí veľkého príbehu o zrade, obetovaní a odpustení v Spojených štátoch 20. storočia.

Skryť Vypnúť reklamu

Seriál ukazuje nešťastných bratov v rôznych fázach života a začína v ich súčasnosti, keď sa obaja blížia k strednému veku. Vtedy Dominick spomína na dospievanie – a napríklad tiež na snahu dostať svojho schizofrenického, paranoidného brata z liečebne.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Kultúra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
 2. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 3. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 4. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 5. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 6. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 7. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
 8. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 9. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 10. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 1. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
 2. Štartuje projekt Futbal v meste
 3. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
 4. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 5. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 6. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 7. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 8. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 9. Svätá vojna
 10. Aj v dm rozkvitli žlté narcisy
 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov 24 675
 2. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 22 132
 3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 15 589
 4. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 13 097
 5. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 12 850
 6. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso 12 401
 7. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 9 620
 8. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 9 540
 9. Gaderská dolina poteší celú rodinu 9 525
 10. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 9 450
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: HBO Go

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Potláčanie negatívnych pocitov ich neodoženie preč, môže ich podľa odborníkov ešte zosilniť.
Dnes píše Michal Vajdička

Keby som bol umelá inteligencia

Nakukal by som ľuďom bludy o očkovaní.

Ilustračné foto
Cynická obluda

Druhá vlna je tu!

A ako keby toto všetko nestačilo, ešte tu aj zúri koronavírus...