Zmiznutia bez stopy patria nielen k záhadným javom v kriminalistike, no sú predovšetkým obrovskou traumou pre rodinu a priateľov zmiznutého človeka. Výnimočné literárne dielo komiks Sabrina sa zaoberá do zlovestných dôsledkov situáciou, keď po zmiznutí dievčaťa Sabriny nielen trpia všetci, ktorí ju poznali, no na scéne sa objavia priaznivci konšpiračných teórií spochybňujúci existenciu celej situácie. Vďaka vlastným kvalitám bol Sabrina prvý komiks nominovaný na prestížnu The Booker Prize, bolo to v roku 2018.
Americký autor Nick Drnaso dosiahol svojím dielom pozoruhodný úspech, pričom Sabrina je len jeho druhý komiks. Sám Drnaso vníma ťaživú tému vlastného diela, po jeho dokončení trpel depresiou a uvažoval nad tým, že otvoril Pandorinu skrinku. Čo spôsobilo tento stav?
Sabrina zobrazuje predovšetkým odvrátenú tvár súčasného mediálneho sveta s tvrdými dosahmi na obyčajných ľudí.
Hneď na začiatku sa zoznámime s dievčaťom, ktoré vzápätí zmizne, no ani napriek vyšetrovaniu sa nevie, čo sa stalo. Jej priateľ Teddy po jej zmiznutí upadne do depresie, skontaktuje sa s kamarátom z detstva a nasťahuje sa k nemu. Väčšinu dňa nerobí nič, len leží. Potom si raz zapne rádio a natrafí na vysielanie presadzujúce konšpiračné teórie.

Teddyho kamarát Calvin pracuje v armáde, pravdepodobne v obrannom spravodajstve, a má prístup k monitorovaniu tých najhorších udalostí v USA. Sleduje dianie okolo zmiznutia Sabriny, no situácia sa vyvíja značne horšie od všetkého, čo si dokázal predstaviť. Sabrinina sestra Sandra, Teddy aj Calvin začnú dostávať výhražné správy, v ktorých ich vyzývajú, aby povedali pravdu o Sabrine, inak ich čaká zlý koniec.