Alejandro Jodorowsky patrí vo svojom úctyhodnom veku 91 rokov k najvýznamnejším autorom komiksov v súčasnosti, no v rámci jeho tvorby ide len o výsek, pretože svojou nezvyčajnou kreativitou ovplyvnil aj divadlo, literatúru, hudbu a film.
Zatiaľ čo filmom typu Svätá hora dominuje surrealistická forma, v literatúre necháva naplno prejaviť fascináciu mystikou, psychoanalýzou a mágiou.

Svedčia o tom už len názvy kníh ako Tanec reality alebo Psychomágia, čo má byť zároveň aj terapeutická metóda, ktorú vyvinul. Od osemdesiatych rokov 20. storočia sa stali jeho komiksy doslova kultovou záležitosťou a povinným čítaním priaznivcov tohto média.
Incal spolu s Moebiom
V spoluautorstve s ďalším géniom komiksu Moebiom vytvorili Incal, považovaný za azda najzásadnejší komiks v celej Európe. Kombinácia vedeckej fantastiky, poézie, mystiky, mesianizmu, ale aj humoru zasiahla svojou epikou aj grafickým spracovaním celý ďalší vývoj „deviateho umenia“, ako býva označovaný komiks. V Incale Jodorowsky využil aj námety z nezrealizovanej adaptácie románu Duna od Franka Herberta.
Originalitu a nespútanú imagináciu predviedol Jodorowsky opäť v ďalších dielach: v sérii Metabaróni a Technokňazi. Veľmi zaujali aj komiksy Biely láma o nezvyčajnej reinkarnácii dalajlámu alebo western Bouncer.
Nech už ide o akýkoľvek žáner alebo médium, pri hlbšom ponore doň sa s menom čilsko-francúzskeho tvorcu skôr alebo neskôr stretneme.