Už na jar tohto roku svetom preletela informácia, že príbeh o víruse, ktorý nedopatrením unikne z wuhanského laboratória, bol napísaný už na začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia. Konkrétne v paranormálnom trileri Deana Koontza The Eyes of Darkness (Oči temnoty).

Wuhanské laboratórium sa však nespomína v prvom, ale až v druhom vydaní Koontzovho románu. V prvom vydaní vírus, ktorý vykazuje určité znaky s najpopulárnejším vírusom súčasnosti, pochádza z Ruska a volá sa Gorki-400.
Po roku 1989, teda po skončení tzv. studenej vojny, keď nevraživosť medzi Spojenými štátmi a Sovietskym zväzom naoko pominula, Koontz, možno na odporúčanie redaktorov, názov vírusu zmenil na Wuhan-400.
Tajuplný vírus, ktorému sa v roku 2020 podarilo ochromiť celý svet, ešte ani nezačal dramaticky vyčíňať a na pultoch kníhkupectiev austrálskej siete Boffin ležalo nové vydanie Koontzovho románu. Ešte šťastie, že v knihe nevystupujú Číňania, lebo inak by sa tento šikovný obchodnícky ťah mohol považovať za súčasť hysterickej protičínskej kampane.