Existuje niekoľko rozhodnutí v živote Nicolasa Cagea, ktoré by sa dali označiť ako netradičné.
V minulosti minul milióny dolárov za lebku dinosaura, hrobku či komiks o Supermanovi. Kúpil aj sídlo LaLaurie v New Orleanse, známe ako jeden z najstrašidelnejších domov v Amerike. V Európe si zase zadovážil dva hrady.

Neobvyklé chute netajil ani pri stravovaní. Živočíšnu potravu si vraj vyberá podľa toho, ako zvieratá pristupujú ku kopulácii.
Najradšej je ryby či vtáky, lebo sú pri sexe dôstojné, povedal v minulosti pre denník Guardian.
Dlhé roky je netradičný aj výber filmov, v ktorých hrá. V posledných rokoch to boli samé prepadáky. Kým do kín príde film, kde hrá sám seba, kývol aj na účinkovanie v komediálnom dokumentárnom seriáli História nadávok.
Nielenže sa ponára do histórie tých najurážlivejších slov, ktoré v angličtine existujú, ale opakovane ich v šou aj používa.
Bez hanby, bez cenzúry a s obrovským pôžitkom.
Zákaz vyvoláva záujem
Nadávka dokáže mnoho. Zasiahnuť, upokojiť, potešiť, vydesiť, uraziť aj zviesť, hovorí Cage v úvodnej časti seriálu, ktorým sprevádza ako moderátor.
V obleku, z krásnej pracovne hovorí o tom, že neslušné slovo funguje hocikde a hocikedy. Keď je človek v šoku, nahnevaný, v úžase, zranený, sklamaný, keď zakopne o nohu stola alebo ho rozčúlia správy v televízii.
Vedci však vidia benefity: Nadávky robia ľudí silnejšími.