CANNES. Benedetta Carlini v rukách pevne zvierala sošku panny Márie, keď v dvanástich rokoch vstúpila do kláštora v toskánskom meste Pescia. Bola jej najpevnejším bodom v živote.
O niekoľko rokov neskôr, keď už sa stala matkou predstavenou, jej z tohto kúska dreva vystružlikala milenka - sestra Bartolomea - erotickú pomôcku.
Nedopadlo to dobre. Netrvalo dlho, a kolegyne ich pristihli a utekali zažalovať.

Na životný štýl Benedetty sa čoskoro prišiel pozrieť pápežský nuncius z Florencie, rozhodnutý upáliť ju na hranici, ak sa podozrenia naplnia. V roku 1625 bolo nemysliteľné, aby ženu priťahovala iná žena.
A neprípustné, aby s ňou mala naplnený lesbický vzťah.
Aj keď, Benedetta už vtedy nebola v kláštore prvá, komu sa to stalo.
Režisér Paul Verhoeven o nej nakrútil film, ktorý na festivale v Cannes ponúkol zatiaľ najvýbušnejší materiál. Na prvý pohľad by sa zdalo, že provokuje rovnako, ako keď so Sharon Stone nakrútil Základný inštinkt.
V Benedette si však nevymýšľa. Má dôkaz, na stretnutí s novinármi mával knihou, ktorú o tejto škandalóznej mníške napísala americká historička Judith C. Brown.

Snívala o Ježišovi, ale ten neprišiel
Rýchly kariérny postup si Benedetta zaslúžila tým, že sa jej zjavoval Ježiš. Hovorila jeho hlasom, na jej tele sa dokonca objavili stigmy.