Život Eduarda Limonova skrýva niekoľko hádaniek, ale jedna záhada je nad všetky ostatné. Ako sa dá v jednom ľudskom živote stihnúť toľko príbehov, premien, zlomov a prekvapení?
Dobrodruh, emigrant a milenec
Kto by mal pochybnosť o existencii hlavného hrdinu tohto dokumentárneho románu, môže si ho rýchlo internetovo prelustrovať. Eduard Limonov (pôvodne Savenko) zomrel v Moskve pred vyše rokom. Francúzsky spisovateľ a dokumentarista však románovú biografiu napísal pred desiatimi rokmi, a tak chýbajú záverečné kapitoly z Limonovovho životného príbehu.

Aj bez toho ide o fascinujúci portrét dobrodruha, disidenta, emigranta, radikálneho politika, mediálnej hviezdy, dekadentného básnika i večného milenca nešťastných žien. Kto chce počuť múdrejšie znejúcu charakteristiku, ide o jednu z najkontroverznejších osobností moderných ruských dejín.

Limonov prežil detstvo v ukrajinskom Charkove, v rodine nižšieho dôstojníka NKVD. Namiesto výhod plynúcich z bezpečného kádrového profilu dal prednosť revolte v prostredí gangov, ktoré existovali aj v povojnovom Sovietskom zväze. Hoci je všade najmladší, najmenší a jediný nosí okuliare, vo vrecku má vystreľovací nôž a je odhodlaný ho kedykoľvek použiť.
Po pobyte na psychiatrii si našiel azyl v prostredí charkovskej bohémy zhromaždenej okolo jedného z kníhkupectiev a predavačky Anny. Hoci mala povesť nenásytnej zvodkyne panicov, v jej byte bežia ozajstné dišputy o literatúre a umení. Mladý Eduard príležitosť využil a z malého proletára sa stal jej oficiálnym milencom a domácim pánom.