SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Herec Daniel Brühl pre SME: Ľudia stratili fyzické i morálne hranice, som stále v strehu

Nechce si predstaviť, aké je to byť Johnnym Deppom.

Herec Daniel Brühl. (Zdroj: SITA/AP)

Jeho sused ho nenávidí. Nevie zniesť slávu, ktorú mu priniesla herecká profesia, nevie zniesť ani luxus a rodinné šťastie, v ktorom žije. A veľmi by mu to chcel prekaziť. Keďže je bývalý káder východonemeckej tajnej služby, nenápadne ho špehoval a zbieral naňho materiál, ktorým ho vydiera a ničí.

Že to znie veľmi bláznivo na to, aby to bola pravda? Odpoveď nie je taká jednoduchá. Opísaný sused je síce len postavou vo filme, ale herec DANIEL BRÜHL hovorí, že jeho príbeh je len napoly fikciou a je z veľkej časti autentický.

Drsné stránky popularity prežíva odvtedy, ako sa preslávil komédiou Good bye, Lenin!. Rolami u Tarantina či v marvelovke sa to len zhoršilo. Už viackrát sa ocitol v situácii, keď dostal z fanúšikov strach. Vie, aké to je, keď žena zneužije konverzáciu, ktorú s ňou nadviaže, a je rád, že nie je Johnny Depp.

Ešte stále sa však na tom dokáže zasmiať. Dôkazom je práve mrazivá komédia Sused, v ktorej nielen hrá sám seba, ale ju aj sám zrežíroval.

Súvisiaci článok Johnny Depp pre SME: Úzkosť ma blokovala. Preto si musím povedať dosť, toto už neunesiem Čítajte 

Aký ste sused?

Dúfam, že dobrý. Aspoň tak sa tvária susedia z nášho domu v Berlíne. Možno len predstierajú, že ma majú ako suseda radi, ale ja si myslím, že mám s nimi dobrý vzťah. Celý život som si s nimi vychádzal. A mal som šťastie, že som nikdy nemal za suseda niekoho takého, ako vidíte v mojom filme.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Myslíte si, že sa k vám správajú inak, pretože ste herec?

Áno, aj keď si už asi zvykli. Vždy som sa snažil byť ústretový a dával im najavo, že som otvorený, že sa s nimi rád rozprávam. Dokonca sa im aj sám prihovorím. Neskrývam sa vo svojom byte, neutekám z domu zadným vchodom so slnečnými okuliarmi na tvári. Možno je to tým, že mám aj španielske korene a že som z Kolína, kde sú tí najmilší ľudia z celého Nemecka, čo teraz sama určite potvrdíte.

Kamaráti sa mi smejú, že som si na život vybral Berlín, ktorý je pravým opakom: tu sú ľudia diskrétnejší, rozprávajú menej. Ale práve preto, aby som odstránil napätie alebo negatívne vibrácie, ktoré v susedstve môžu vznikať, konverzáciám sa nevyhýbam. Naopak.

Vo filme Sused sa vám ľudia prihovárajú, aj keď telefonujete. Aké správanie nemáte rád?

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ray Liotta.

Liotta nakrúcal film v Dominikánskej republike a ráno sa už nezobudil.


SITA 8 h
Andrew Fletcher, Dave Gahan a Martin Gore.

Zakladajúci člen skupiny zomrel vo veku 60 rokov.


ČTK 10 h
Kevin Spacey.

K incidentom malo dôjsť v rokoch 2005 až 2008.


SITA 13 h
Dokumentárny cyklus o nezávislých kultúrnych centrách na Slovensku Ostrovy štartuje 30. mája na RTVS.

Divadlo Pôtoň z Bátoviec otvára sériu dokumentov Ostrovy.


14 h
SkryťZatvoriť reklamu