SME
Sobota, 22. január, 2022 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Donutil pre SME: Dnes hrajú starých mladí. Taký trend do veľkého divadla nepatrí

Otec sa naňho nikdy nešiel pozrieť.

Miroslav Donutil. (Zdroj: profimedia)

Zažil nedostatok peňazí, aj obavy z toho, či uživí rodinu. Zažil lietanie z práce do práce aj náročný výcvik, aby zvládol, čo herec zvládnuť má.

Vie, čo je vyčerpanie. Ale vo chvíli, keď sa jeho kolegovia z Národného divadla sťažovali, že majú nízky plat, on zapol ešte na vyššie obrátky a chodil za publikom po celkom Česku a Slovensku, aby ľudí zabával.

Tentoraz však MIROSLAV DONUTIL prichádza pred ľudí oveľa vážnejší. Vo filme Atlas vtákov hrá podnikateľa, ktorý stráca veľké peniaze a to ovplyvňuje jeho zdravie i vzťah s deťmi.

Aj on mal tento vzťah komplikovaný, povedal hneď na začiatku nášho rozhovoru.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Prečo sú vzťahy medzi otcom a synom také ťažké?

Je to pochopiteľné, pretože nová generácia ma vždy iný názor ako tá, ktorá ju vychováva. Aj ja som si o živote myslel niečo celkom iné, ako si myslel môj ocko. On tvrdo vyžadoval, aby som si myslel to isté, ale to nebolo možné.

Málokedy sa stane, že otec a syn sa kamarátia, pretože medzi nimi je prosto boj o pozície. Boj o to, kto v rodine prevezme vedenie. Je to ako medzi dvoma jeleňmi v lese. Keď sa do seba pustia, nikdy to nie je len tak pre nič za nič.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Naše vzťahy dnes ovplyvňujú stres a napätie z práce. Váš otec mal ako sudca zodpovednú pozíciu, aký to naňho malo vplyv?

Môj otec chcel, aby jeho syn bol niekým serióznym. V tom nebol iný ako väčšina rodičov. Chcel, aby som sa uživil a aby som uživil svoju rodinu, vyštudoval poriadnu vysokú školu. Keď zistil, že chcem byť hercom, nebol rád.

Dokonca, keď sa dozvedel, že hrám v malom avantgardnom divadle Husa na provázku, bol na pokraji nervového zrútenia. Najavo mi to nedával, ale je faktom, že tam nechodil a vôbec nesledoval, čo hrám. Na moje predstavenia chodili len mama a sestra.

Keď som ho však raz navštívil v práci, pretože som potreboval niečo zariadiť, jeho kolegyne sa okolo mňa nahrnuli: To ste vy, ten slávny syn? Ocko nám o vás veľa rozpráva!

Čudoval som sa, čo to na mňa tie dámy hrajú, ale takto to býva. Otec vypúšťa blesky, robí dusno, chce byť dominantný. Ale keď sa ho niekto spýta, povie: Viete, ten môj chlapec...

Vy ste sa nebáli, či z platu v malom divadle uživíte rodinu?

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jeden z najväčších stavebných boomov v budovaní kostolov zažíva pravoslávna cirkev. Počet jej veriacich rastie v dôsledku nárastu veriacich prichádzajúcich pracovať na Slovensko z Ukrajiny, Srbska či Bulharska.

Boom výstavby kostolov bol na Slovensku v 90. rokoch.


4 h
Víkendový výber SME

Pravidelná dávka víkendového čítania.


1 h
Karolína Fourova, autorka knihy Jediná kniha o jedle, ktorú potrebujete.

Ľudia stále veria mýtom o stravovaní.


14. jan
Naomi Osaková sa lúči ako obhajkyňa titulu s Australian Open už v prvom týždni.

Obhajkyňa titulu prehrala v 3. kole Australian Open.


8 h

Neprehliadnite tiež

Jiří Plachý.

Plachý daboval Jeana Rena či Jackieho Chana. Zomrel vo veku 75 rokov.


TASR 4 h
Hviezdna dánska herečka Trine Dyrholm vo filme Margrete - Kráľovná severu.

Mužov zbavila starostí, hovorí o nej režisérka seriálov Borgen a Most.


5 h
Nórska herečka a speváčka Astrid S.

Svadba nie je zmyslom života, hovorí Astrid S.


20. jan
Zľava: Lucile Richardot ako Lisea a Olivia Vermeulen ako Arsilda v inscenácii opery Antonia Vivaldiho Arsilda (Opera Slovenského národného divadla Bratislava), ktorá bola vyhlásená za najlepsiu inscenáciu sezóny.

Niektorí by sa potešili.


Klára Madunická 16 h
Skryť Zatvoriť reklamu