Po knihe temných poviedok Slovensko Noir prichádzajú Judita Hansmann a František Lintner z Prešporského divadla s druhým dielom projektu pod názvom Slovensko Komické. Synergia textu, audionahrávok, hudby a ilustrácií prináša fenomén humoru a komickosti v mnohých odtieňoch. Knižnou dramaturgičkou je naša kmeňová autorka Lucia Lackovičová.

Svoju recenziu na prvý diel, Slovensko Noir, som končil otázkou, či nie je na škodu veci, ak sa vydavateľ zameriava len na úplne nové texty, napísané na túto príležitosť, a ignoruje už overené skvelé texty skvelých autorov (v prípade Komického Slovenska napríklad Mitana, Pišťanek či Vilikovský). Neuvažovali ste o takomto mixe?
Primárny cieľ bol ponúknuť čitateľom niečo nové, s čím sa dosiaľ nemohli stretnúť v iných dielach. Nechceli sme vytvoriť kompilát toho najlepšieho, čo už bolo publikované, ale spraviť knihu toho najlepšieho z nového a aktuálneho. Práve tým je táto kniha jedinečná – väčšinu textov v nej ľudia nenájdu nikde inde. Hovorím väčšinu, pretože úryvok komiksu a glosy Tomáša Janovica s ilustráciami Fera Jablonovského už publikované boli.
Písať vtipne (temne) na objednávku a pod časovým tlakom nezvládne každý – neprejavilo sa to na tejto knihe?

To vo výsledku posúdia čitatelia. Ako zostavovateľka som viaceré texty, aj od známych autorov odmietla, niektoré autori prepisovali. Vypísaný autor, ktorý aktuálne nepracuje na inom projekte alebo nemá autorský blok, zvyčajne nemá problém napísať dobrý text v rozsahu do 25 normostrán za niekoľko mesiacov. Ten termín nebol šibeničný. Českí autori dostali kratší čas, ale aj rozsah.
Na druhej strane tento model (vtipne do uzávierky) zrodil zaujímavú aj humornú poviedku Martina Petra, čiže úplne ho nezavrhujem.
Dúfam, že nie iba tú. Kniha má vyše 450 strán a verím, že svoju šálku komickosti si v nej dokáže načerpať každý čitateľ. Alebo aspoň väčšina. Zhodou okolností práve Martin Petro svoju poviedku od základu prerábal.