A dokonca existuje človek, ktorý si vyslúžil titul „Elon Musk asistovanej samovraždy“.
Že z väčšiny z nich sa nakoniec vykľuje ďalší barón Prášil, je len časť väčšieho problému. Čo s ľudstvom urobí prenikanie moderných technológií i do jeho najväčších tabu?

Britská novinárka sa v štyroch reportážach zamýšľa nad spoločenskými dôsledkami viac či menej úspešných pokusov inovovať nielen vekmi overený spôsob, ako prichádzame na svet, a rovnako vekmi overený spôsob, ako z neho odchádzame, ale i dva z najpopulárnejších spôsobov, ako si krátime čas medzi tým.
Sex a steaky možno už čoskoro nebudú tým, čím bývali
Hoci inovácie, ktoré Kleemanová v knihe zmieňuje, sú stále v štádiu vývoja, nenechajte sa zmiasť. Toto nie je sci-fi. Biovaky, slúžiace ako umelé maternice, už boli odskúšané na zvieratách. Mäso zo skúmavky síce zatiaľ nie je práve najchutnejšie, no mnohí ho považujú za budúcnosť stravovania.

Onen „Elon Musk asistovanej samovraždy“ už stihol predstaviť svoj prototyp multifunkčnej rakvy, ktorá sa dá vytlačiť na 3D tlačiarni a ktorá by tak v budúcnosti mala záujemcom o eutanáziu zabezpečiť (údajne) dôstojný a dostupný odchod na druhý svet.
A potom je tu Harmony – vyvrcholenie dvadsaťročnej výroby erotických pomôcok, päťročného výskumu a vývoja v oblasti umelej inteligencie a miliónových investícií. Harmony je erotická bábka v životnej veľkosti, ktorá sa hýbe a rozpráva, ale predovšetkým sa dokáže učiť. Nie je však jediným existujúcim prototypom sexrobota.
Konkurencia v tejto oblasti je totiž veľká. Predbehne vývojárov niektorý z ázijských výrobcov erotických pomôcok? Alebo to bude Roberto – laborant kubánskeho pôvodu, ktorý po práci nabehne do garáže svojej mamy (tá je presvedčená, že jej syn je druhý Steve Jobs) a odlieva tam do sadry telá miestnych modeliek?