SME
Nedeľa, 4. jún, 2023 | Meniny má Lenka

Ivan Hronec: Každý učiteľ z KGB by dal Putinovi päťku za tú školácku chybu, ktorú urobil

Je nepochopiteľné, že Putin sa vzdal svojej najväčšej zbrane.

Ivan Hronec, filmový distribútor, producent a vysokoškolský pedagóg. (Zdroj: FILM EUROPE)

Dejiny kinematografie sú plné príkladov toho, aká neznesiteľná samota a bolesť čaká diktátorov na konci života. Putin nebude výnimkou, ak mu samotný Kremeľ nepripraví rýchly koniec, hovorí filmový distribútor, producent a vysokoškolský pedagóg IVAN HRONEC.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa neho sa to ruskému prezidentovi stane napriek tomu, že mu dlho fungovala premyslená stratégia, ktorá sa prejavila aj vo filmovom biznise a na medzinárodných filmových fórach. Potomok Leninovho a Stalinovho kuchára, ktorý si predstavu o svete budoval v súlade so vzdelaním v KGB, však urobil školácku chybu, ktorá ho dostane do neriešiteľnej situácie. A nebude v nej môcť použiť ani svoju najväčšiu zbraň.

"Rusko, to je jedna veľká opera, tak to musíte chápať," hovorí Hronec. Vojna, ktorú rozpútalo, zároveň demaskovala tri typy politikov, ktorých sa Slovensko bude musieť zbaviť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Doteraz Putin ako-tak rešpektoval hranice. Čo sa v jeho uvažovaní zmenilo?

Prezident Putin bude mať tento rok sedemdesiat rokov a chce svoj život uzavrieť finálnym gestom. To vám hovorím ako chlap, ktorý má o dvanásť rokov menej. A to gesto nechce byť v rozpore s tým, čo budoval a čo ho formovalo doteraz .

A to je čo?

Putin a väčšina Rusov pozná len režim sily, manipulácie a neslobody. V jeho prípade sa k tomu pridáva aj ľútosť nad stratou Sovietskeho zväzu a veľkého geopolitického vplyvu.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu