„Chceš zomrieť?“ spýtal sa ma otec. „Chceš zomrieť a prísť do pekla?“
Odhodil ma na matrac. Už nebolo treba nič predstierať. Rozosmiala som sa.
„A kde sme teraz?“ odsekla som. „Kde sme teraz, prosím ťa?“

Je to veľmi drsná kniha, jedna z najdrsnejších, aké som kedy čítal, a citovaná komunikácia, keď otec objaví u svojich dvoch izolovaných a v tom čase už aj pripútaných dcér knihu gréckych bájí, vystihuje tragickosť osudu jednej rodiny, detí predovšetkým.
„Túto knihu nepustíte z rúk a len tak ľahko na ňu nezabudnete,“ cituje vydavateľ z posudku The Daily Express Review a ak aj má našinec sklon brať s veľkou rezervou marketingové vyjadrenia o výnimočnosti ponúkaných kníh, na románový debut Abigail Deanovej s názvom Dievča A tento blahosklonný postoj neplatí.

Očami preživších
Osobne sa vyhýbam textom a dielam, v ktorých sa ubližuje deťom, ale v tomto prípade som neodolal – a potom som už bol bezmocný, kniha ma strhla svojím štýlom a nadhľadom, s akým sa so svojou minulosťou týraného dieťaťa vyrovnáva rozprávačka Alexandra, v médiách po odhalení tohto tragického príbehu označovaná ako dievča A, ako „tá, ktorá utiekla“. Pre anonymitu boli súrodenci označovaní písmenami a jednotlivé kapitoly knihy sú koncentrované na osudy každého z nich.