SME
Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Kamila Magálová: Na Vianoce už nevarím. Nechám sa rozmaznávať

Neviem variť v malom, hovorí herečka pre magazín TV OKO.

(Zdroj: Erika Litváková)

Vo veku, keď sa mnohé herečky sťažujú na nedostatok zaujímavých rolí, jej kráľovná rodinných komédií, režisérka Marie Poledňáková dala rolu, ktorá jej otvorila dvere do českej kinematografie.

Herečka KAMILA MAGÁLOVÁ v posledných rokoch nerada dáva rozhovory, pretože má pocit, že už o sebe povedala všetko. No o obľúbenej režisérke, ktorá nedávno opustila tento svet, sa pozhovárala rada.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od jej filmov sme prešli cez varenie a Vianoce k divadlu a k tomu, ako dôstojne ukončiť kariéru.

Nedávno nás opustila Marie Poledňáková a všetci ju spomínali najmä ako režisérku, ktorá vedela pracovať s detskými hercami. Ako pracovala s vami, vyzretými hereckými osobnosťami? Tiež ako s deťmi?

Nie. Bola veľmi zásadová, trvala na svojom, na svojich predstavách. Ako to mala nalinkované, tak to vyžadovala aj od hercov. Samozrejme, debatovala s nami, lebo nie vo všetkom sme súhlasili.

Niekedy to urobila tak, že natočila svoju verziu aj verziu podľa našich predstáv, ale nedialo sa to pravidelne. Prijala aj naše názory, takže s nami to predsa len mala trošku ťažšie ako s deťmi.

Spomínate si, ako komunikovala s nimi?

Spomínam si na chlapčeka, ktorý s nami hral v Líbáš jako Bůh. Bol vynikajúci, no v jednej scéne mal usedavo plakať a to mu išlo veľmi ťažko. Natočili sme asi desať ostrých a stále to nebolo ono. Vtedy si ho režisérka zobrala na polhodinu bokom a keď sa vrátili, tak tú scénu hneď natočili. Okamžite sa rozplakal ako malé decko.

Súvisiaci článok Herečka Jana Kovalčíková: Nenávistné komentáre sa snažím otočiť ako Fantaghiro Čítajte 

Nevydržala som to a išla za Marií zistiť, čo mu povedala. Tobě to řeknu, povedala mi vtedy a ja to teraz už môžem prezradiť. Vedela totiž o tom, že rodičia chlapcovi sľúbili za nakrúcanie bicykel a povedala mu, nie tvrdo, ale pekne milo, že keď sa nerozplače, rodičia nebudú môcť splniť sľub a ten bicykel nedostane. To ho rozplakalo.

Aj vás niekedy rozplakala?

Mňa rozplakala raz, to je pravda.

Kedy?

S niečím som nesúhlasila, mali sme roztržku, pokazila som po nej asi päť ostrých, taká som bola vynervovaná. Síce sme scénu natočili, ale po nej som sa rozplakala. Nezabudnem na to nikdy, lebo za mnou potom neprišla, ani jej to nebolo ľúto. Napriek tomu to bolo úžasné a ja som jej naozaj vďačná za krásnu rolu a krásne dva filmy. Dnes už to všetko beriem s humorom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ešte si pamätáte na prvý kontakt s ňou?

To bolo tak, že už mala obsadených všetkých hercov, iba postavu Heleny nie. Večer pozerala televízor a ja som tam bola hostkou u Haliny Pawlovskej v Banánových rybičkách. Vtedy si ma pripomenula, lebo to už bolo v časoch, keď sa skončili bratislavské pondelky a slovenskí herci v Česku „zišli z očí, zišli aj z mysle“.

Ešte v ten večer mi volala, na druhý deň prišla s produkčným a kameramanom. Pýtam sa jej, kedy budeme robiť konkurz, veď na takéto veľké postavy sa robia aj kamerové skúšky, či pasujeme s partnermi a tak. Ona vraví: Ne, ne, to už jsem vybrala, to budeš ty!

To je niečo úžasné, keď režisérka toto povie herečke, hoci na druhej strane mi tým aj trochu zavarila. Na jednej tlačovke v Čechách sa jej pýtali, prečo obsadila práve mňa. A ona odpovedala: Protože v Čechách taková herečka není.

To vás potom museli všetky české herečky „milovať“.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Brad Pitt ako slávny herec Jack Conrad vo filme Babylon.

Prečo Babylon s tromi oscarovými nomináciami nie je komerčným trhákom?


10 h
Scenárista Tomáš Dušička.

Scenárista Invalida hovorí o obľúbených filmoch, scenároch aj o novom filme.


14 h
Murray Bartlett v seriáli Vitajte v Chippendales.

Seriál o legendárnej šou odhalí nielen mužské telá.


14 h
Herečka Kristína Turjanová.

V minulosti sa nevŕtam, hovorí herečka pre magazín TV OKO.


14 h
SkryťZatvoriť reklamu