Nová kniha Miky Rosovej Nepokojní spáči obsahuje trinásť poviedok (podľa obsahu e-knihy chýba poviedka Licencia) a jednu esej o metóde. Text možno čítať trojako - a každá možnosť má v sebe isté plusy aj ohrozenia.
Začnete esejou, skončíte esejou, alebo esej nebudete čítať vôbec. Prípadne ju prečítate po niektorej poviedke, keď už budete mať pocit, že nastal ten čas, aby ste sa zorientovali.
Osobne odporúčam nabrať odvahu a začať esejou. Budete informovaní a nie je vylúčené, že aj poučení... a možno aj upozornení, čo si všimnúť naozaj a čo od celej dramaturgie poviedok očakávať.
Kedy bude svet pekný
Písať o textoch Miky Rosovej je tiež istým druhom odvahy, lebo veď vieme, aká vie byť Mika až nepríjemne presná a otvorená, ak má pocit, že autor textu, na ktorý sa zamerala, si niečo zľahčil, nepochopil, či prečo vlastne vôbec začal.