SME
Nedeľa, 28. máj, 2023 | Meniny má Viliam

Filip Tůma: Ľudia si myslia, že som arogantný. Moji priatelia sa tomu smejú

Som večný optimista, hovorí pre magazín TV OKO.

Herec Filip Tůma. (Zdroj: TV Markíza)

Hovorí, že jeho profesiou je operný spev, to ho zaujíma a to chce robiť, napriek tomu jeho príjemný barytón pozná viac ľudí z televíznych seriálov ako z operného pódia.

Spevák a herec FILIP TŮMA pristupuje k životu optimisticky a športovo, v neúspechoch aj v neznámych nových veciach vidí vždy výzvu a šancu objaviť niečo zaujímavé.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V novom seriáli Dunaj, k vašim službám hrá zápornú postavu, no i v tej dokáže nájsť niečo pozitívne, navyše si vďaka nej môže vyskúšať situácie, o ktorých by inak len čítal v novinách.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Vaša postava, Anton Holubec, prevádzkový riaditeľ obchodného domu Dunaj, je človek, ktorý zneužíva moc, voči podriadeným, aj voči ženám. Z popisu vyznieva ako veľmi záporná postava. Napĺňa to klišé, že hercovi sa záporák hrá lepšie ako klaďas?

Skôr ide o to, že na takej postave je čo hrať, dá sa tam nájsť viac odtieňov a farieb ako pri peknej a dobrej postave. Veľmi dôležité je vždy nájsť mieru, do akej je ten človek zlý, lebo nikto nie je čierno-čierny charakter, vždy je na ňom aj niečo dobré.

Súvisiaci článok Herci z Mamy na prenájom: Z malej bielej lži sa nesmie stať veľká čierna Čítajte 

Čo je na Antonovi Holubcovi dobré?

Napríklad je to pracant, veľmi pracovitý človek, nie je to žiadny povaľač, ktorý sa len vezie v rodinnej firme. Záleží mu na rodinnom podniku - obchodnom dome Dunaj, to je u neho prvoradé. Toto je sympatické. A aj to, ako veľa pre neho znamená rodina. Že popritom dokáže byť veľmi zákerný, to je už druhá vec.

Čo je v tej postave z vás?

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu