SME
Streda, 27. september, 2023 | Meniny má Cyprián

Herečka Michaela Čobejová: Mnoho žien nežije život, na ktorý má potenciál

V ohrození života sa človek cíti byť živý, hovorí pre magazín TV SVET.

Michaela Čobejová vo filme Smolu nosíš ty, láska. (Zdroj: CinemArt SK)

Jej nový film Smolu nosíš ty, láska hovorí o tom, čo všetko je človek ochotný urobiť na ceste za šťastím. Ona sama je schopná založiť aj byt a zobrať si úver na nakrúcanie filmu, aby nikdy nemusela ľutovať, že neurobila niečo, čo urobiť mohla a vedela.

Herečka a producentka MICHAELA ČOBEJOVÁ hovorí o svojej predstave šťastia, o filmovom podnikaní, o novom filme, čo všetko preň s radosťou podstúpila, aj v čom je iná romantika pre zrelé ženy.

Začínala v úlohe blonďavých naiviek a ani neskôr sa z tejto škatuľky nevedela vyslobodiť, možno preto ju mnohí považujú za jemnú a trochu odmeranú. V skutočnosti je veľmi ctižiadostivá, tvrdohlavá a pevná – v názoroch i v rozhodnutiach.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Váš nový film má názov Smolu nosíš ty, láska. Prečo?

To je záverečná replika z nášho filmu. Dve hlavné postavy majú po päťdesiatke každá je z úplne iného prostredia a vďaka tomu zažívajú rôzne smolné situácie a obviňujú jeden druhého, kto za to môže. Je to romantická komédia, takže s nadhľadom.

O čom film je?

V skratke o tom, čo všetko je človek ochotný a schopný urobiť na ceste za šťastím. Podľa najnovších výskumov napriek tomu, že žijeme v relatívnom pohodlí a netrpíme už toľkými vojnami, chorobami a tak ďalej, stále nie sme šťastní.

Najnovšia výzva pre vedu je pomôcť ľuďom dosiahnuť, aby boli konečne šťastní. Aj v našom filme hľadáme spôsob, ako dosiahnuť ten stav.

A čo pre to robí hlavná hrdinka filmu?

Je to žena, akých je dnes mnoho. Nemá už pred sebou žiadne životné výzvy v podobe detí alebo práce, vlastne by mohla byť spokojná a šťastná, ale nie je. Cíti, že nežije život, na ktorý má potenciál.

Z toho pramení jej pocit nespokojnosti, lenže vystúpiť z komfortnej zóny a pustiť sa do niečoho, čo človek predtým ešte nikdy nerobil, ísť do neznámeho, je strašne ťažké. Takže o tom to je.

Romantická komédia o žene, ktorá chce ešte niečo zažiť.

Aj za cenu toho, že sa dostane do smolných situácií?

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu