TRENČÍN. Začalo sa to priam obradne. Slávnostnými fanfárami na privítanie kapely, za ktorou prišli desaťtisíce ľudí.
Na veľkoplošnej obrazovke vysoko nad zemou sa zjavil Till Lindemann. Jeho obraz sa pomaly zosúval pod dolný okraj obrazovky a spevák Rammsteinu odrazu „ožil“ v realite trenčianskeho letiska. Zostupoval z výšky dolu na pódium. A k svojim (p)oddaným.
Efektný začiatok stredajšieho koncertu slávnej nemeckej skupiny divákov nadchol. Čakali dlho. Hoci im celé to čakanie vypĺňala z reproduktorov hudba Rammsteinu.
A aj dvojica energických klaviristiek pod značkou Abélard, ktorá o ôsmej začínala živý večerný program, hrala ich skladby. Takže bolo dlho veľa Rammsteinu bez Rammsteinu.
Ich nástup krátko po deviatej hodine vyvolal nadšenie.

Zostúpil vyvolený
Hoci práve v stredu začala berlínska prokuratúra vyšetrovať frontmana skupiny Tilla Lindemanna v súvislosti s viacerými obvineniami zo sexuálneho napadnutia, on veľkolepým uvedením na pódium dával najavo, že prichádza niekto hodný uctievania. A niektorí návštevníci pri prvých tónoch štartovacej skladby Rammlied ukazovali k nebu, akoby k nim zostúpil ich vyvolený.
Následne už prudko mykali hlavou i trupom k zemi. Strhla ich hudba. Rammsteinovsky povedané, zožrala ich. No tlaková vlna tvrdej muziky rozvibrovala všetkých, aj tých, čo len nehybne stáli.