SME
Piatok, 22. september, 2023 | Meniny má Móric

Herečka Ivana Chýlková: Svoju výšku som za hendikep nikdy nepovažovala

Ľudia majú zo mňa strach, hovorí pre magazín TV SVET.

Herečka Ivana Chýlková. (Zdroj: SkyShowtime)

Bola už veľmi unavená z celodenného maratónu promovania nového seriálu Víťaz, kde hrá manželku expremiéra, ktorý sa vracia do obyčajného života. No keď prišla reč na tanečnú súťaž StarDance, celá sa rozžiarila a ožila.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Herečka IVANA CHÝLKOVÁ koncom mesiaca oslávi šesťdesiatku, preto s účasťou v tanečnej súťaži váhala. Neľutuje, že do toho napokon išla, hoci zistila, že nie je pohybovo nadaná, ako ju kedysi presviedčala kolegyňa, a že pamäť jej neslúži ako zamlada.

Vo vzťahu považuje za najdôležitejšie partnerstvo zabalené do lásky, vtedy je ochotná skákať aj cez plot či z okna.

Svoju výšku nikdy nepovažovala za hendikep, to iba jej okolie, nikdy necítila ani potrebu opúšťať sa, stále ju baví byť ženou, ktorá sa chce páčiť aj sama sebe.

Ady Hajdu mi nedávno v rozhovore povedal, že je taký trúd, ktorého si vždy nejaká žena vyhliadne, a on len povie áno. A že tentoraz ste si ho vyhliadli vy a budete spolu robiť divadlo. Znamená to, že ste si s ním pri nakrúcaní seriálu Víťaz padli do oka?

Áno, myslím si, že veľmi.

Čím vás očaril?

Ady je veselý, talentovaný a otvorený človek. Je radosť sa s ním hrať. Nielen hrať, ale ešte sa aj hrať. Má v sebe detskú platformu a to je veľmi pekné a oslobodzujúce. A vzácne.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Vo Víťazovi hráte manželku politika. Majú dvojkariérne manželstvo, kde žena ťahá za kratší koniec, hoci nie je žiadnou ženou v domácnosti, ktorá by sa úplne podriadila manželovej kariére. Aj vy máte dvojkariérne manželstvo. Ako sa to dá zariadiť, aby žena neťahala za kratší koniec?

Ak je ten vzťah od začiatku nastavený partnersky, a nie tak, že jeden velí a druhý poslúcha, tak si myslím, že ide všetko, že je možné prekonať všetky prekážky. Len ten partnerský vzťah, samozrejme, musí byť zabalený do lásky. Vtedy sa tí dvaja ľudia chcú dohodnúť, pretože sami sebe za to stoja.

V jednej scéne vaša postava kvôli manželovi dokonca lezie cez plot. Aký to musí byť vzťah, keď je žena schopná liezť kvôli mužovi cez plot?

No tak tomu sa hovorí láska, viete? (Smiech)

Súvisiaci článok Herec Ady Hajdu: Ak som chcel prežiť, musel som začať žiť a hrať inak Čítajte 

Liezli by ste i vy?

Samozrejme, že hej. Bez diskusií.

Seriál vznikol podľa scenára Zuzany Dzurindovej, dcéry slovenského ex-premiéra, ktorého kariéru poznačila kauza Gorila. Nie je o ňom, no na začiatku aj tento seriálový premiér odstupuje pre bližšie nešpecifikované kauzy.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu