V Bratislave vystúpila legenda elektronickej hudby Jean-Michel Jarre. Zdroj: TASR
BRATISLAVA. „Poďme oslavovať náš domov, tú malú modrú bodku vo vesmíre,“ vítal Jean-Michel Jarre tridsaťtisícový dav a pozýval na výpravu na Most z budúcnosti, ako znel názov jeho koncertu.
Vďaka nemu sa stredom vesmíru stala v nedeľu Bratislava, kde predviedol nezabudnuteľnú a výnimočnú šou presne tak, ako sa očakávalo. A ako sám sľuboval.
"Myslím si, že bratislavský koncert bude jeden z najpamätnejších v mojom živote," povedal prednedávnom v rozhovore pre SME. A slove slová dodržal.
Nešlo totiž o klasický koncert, ale o hudobno-vizuálnu šou. Okrem hudby žiarili lasery, video mapping, projekcie na LED obrazovkách, ohňostroje či drony.
A tak tisícky divákov upriamovali svoje hlavy k oblohe a sledovali šou, z akej nejednému padla sánka. No hoci bol koncert vizuálne hypnotizujúci, ľudia sa nezabudli hýbať.
Štefan, ktorý sa na koncert prizeral z diaľky, je Jarrovým veľkým fanúšikom. „Počúval som ho už za čias socializmu. Bolo to neuveriteľné, bola to šou naozaj pre všetkých: tancovali starí aj deti a zároveň nevedeli odtrhnúť oči od pódia,“ hovorí.
Po tom, ako sa Jarre o deviatej zjavil na pódiu, hneď po prvej skladbe pozdravil divákov. "Dobrý večer, Bratislava," povedal po slovensky. Koncert pritom venoval Jane Goodallovej, ktorá sa venuje výskumu primátov a je jednou z najuznávanejších biologičiek na svete. Zároveň je jednou z vedeckých hviezd festivalu Starmus, ktorý Jarrov koncert otváral.
Po ambicióznom začiatku zazneli skladby naprieč jeho dlhou kariérou: či už to boli jeho prvotiny, alebo tie z posledného albumu Oxymore. Jarre tým len potvrdil nadčasovosť svojej tvorby a pri svetelnej šou zasa zmysel pre kreativitu a detail.
Nestalo sa ani raz, že by návštevníci a návštevníčky nesledovali nadšene a prekvapene dychberúce predstavenie.
Najvyššie pódium na Slovensku
Jarrovi okrem obrovského pódia v areáli výstaviska Incheba poslúžil k šou aj samotný Most SNP či budova Aupark Tower.