Bol si istý, že jeho obchodný plán je odsúdený na večný úspech. Kým sa budú rodiť dievčatá, dovtedy budeme zarábať, hovoril.
Americký podnikateľ a manažér Lou Pearlman najprv prenajímal lietadlá celebritám. Že nerobí dobre, si uvedomil, keď sa jeho klientmi stali členovia skupiny New Kids On the Block.
Odkiaľ majú takí mladí chlapci peniaze? Čudoval sa. Ak sú takí bohatí, že si môžu dovoliť súkromné lety, potom musím mať chlapčenskú skupinu aj ja, rozhodol sa. A čoskoro nato ju aj mal.
Pomocou konkurzu vytvoril skupinu Backstreet Boys a o čosi neskôr NSYNC, kde bol napríklad aj Justin Timberlake. Ani to, že takto bude sám sebe konkurovať, nebol vôbec zlý nápad.

Podľa výpovedí priateľov, ľudí z biznisu a iných svedkov bol Pearlman priateľský, žoviálny a srdečný chlapík. Pre chlapcov zo skupín bol v podstate druhým otcom, pre niektorých z nich dokonca jediným.
No keď vznikal dokument Dirty Pop: The Boy Band Scam a bolo treba, aby sa so svojím svedectvom postavili pred kameru, bol nejeden z nich na pokraji sĺz.
Biznisový model, ktorým sa Pearlman tak chválil, nebol výhodný pre všetkých rovnako. Niektorých zúčastnených doviedol k samovražde, a mladých spevákov pritom chladnokrvne zneužil.
Podobnosť s Jeffreym Epsteinom
Príbeh Loua Pearlmana v niečom pripomína príbeh finančníka Jeffreyho Epsteina.
Epstein doma zvykol hostiť návštevy z najvyšších spoločenských vrstiev. Aj člena britskej kráľovskej rodiny, aj amerického prezidenta. Aby sa dobre cítili, ponúkal im sex s mladými dievčatami, ktoré v jeho sídle na Floride pracovali.
Lou Pearlman mal tiež skvelé kontakty. A aj on im mal čo ponúknuť, keď potreboval podporu, väčší vplyv, peniaze.