Miklós Duray, Pál Csáky, Árpád Duka-Zólyomi. Anton Hrnko, Anna Malíková Belousovová, Víťazoslav Moric, Ján Slota. Mladšie generácie už zrejme žiadne z týchto mien nepoznajú.
Kedysi pritom denne plnili politické spravodajstvo a presviedčali národ, že nie sú dôležitejšie otázky ako úradný jazyk, zvrchovanosť či autonómia. Vďaka tomu sa zdalo, že Slováci a Maďari nikdy nebudú žiť v mieri.
Dnes si Robert Fico rozumie s Viktorom Orbánom a rokujú spolu v nevídanej harmónii. Národnostnú tému ani jeden z nich otvorene nevyťahuje, ale to neznamená, že neexistuje.
Akurát, že má už celkom inú podobu.
Špeciálne v Bratislave, kde po minulé storočia prehrmeli veľké dejiny a kde sa aj teraz otvára priestor na zrážku rôzneho myslenia a životného štýlu, a chvalabohu za to.

Bez komplexov a bez ega, len s jemnou provokáciou a výborným zmyslom pre humor sa na to pozreli manželia Lucia Molnár Satinská v pozícii scenáristky a Csaba Molnár ako režisér a vytvorili pre STVR nový seriál s názvom Pressburg.
Že ste o ňom nepočuli? Je to možné. Verejnoprávna televízia nevyužila, že má pôvodný program hodný pozornosti, a nevybrala mu práve najšťastnejší vysielací čas.
Youtuberka v Bratislave
Úvodné titulky uvádzajú Pressburg ako viacjazyčný seriál.
Hlavný hrdina, mladý Attila, by najradšej hovoril iba po maďarsky. V slovenčine si príliš neverí a ani ju nepotrebuje. Teda, kým ho rodinná situácia nedonúti opustiť Žitný ostrov a prísť do Bratislavy, ktorú ešte stále vníma cez nánosy porevolučných čias - s dešpektom.
Myslí si, že ho tu ľudia budú posielať domov za Dunaj.