Kto by bol tomu uveril? Pýta sa Graham Hornigold, keď rozpráva o tom, ako spoznal svoju mamu.
Štyridsať rokov nevedel, kto to je, ako sa volá, kde je a prečo jej vlastne celý ten čas nebolo. Už sa vzdal pátrania, keď sa mu zrazu jedna žena ozvala. A povedala: tu som a už neodídem.
Rozrušený Graham si, samozrejme, nebol istý, či neznámej žene môže veriť. Dal jej pár kontrolných otázok a to ho upokojilo. Podľa všetkého neklamala, vedela o ňom veci, ktoré o ňom mohla vedieť len skutočná matka.

Ukázalo sa, že Dionne je bystrá a veselá žena, navyše aj rozprávkovo bohatá. Koho stretla, toho si získala.
Nadšenie z toho, že konečne našla svojho syna, prejavovala tým, že mu kupovala drahé dary. Napríklad, luxusné auto. Nie. Rovno dve luxusné autá.
Myslela aj na jeho manželku a jeho priateľom sľúbila, že investuje do ich startupov. Celé milióny libier. Veď načo by jej všetky tie jej peniaze boli?
Mám rakovinu, zostáva mi pol roka, tvrdila.
Obdarovala som ťa, obdaruj ma
Graham Hornigold, hrdina dokumentárneho filmu Matka podvodníčka, pracoval ako šéfkuchár v Londýne. S manželkou a čerstvým bábätkom žili síce pohodlný, ale nie výstredný život.
Odkiaľ je jeho mama taká bohatá, vzbudzovalo jeho zvedavosť. Som nevlastnou dcérou brunejského sultána, povedala mu Dionne. Rodičovský cit mi nedoprial, ale peniaze áno.
Kto by bol tomu uveril? trpko sa dnes smeje Graham, keď vo filme svoju skúsenosť rekapituluje. Zrejme nie je ľahké hovoriť o mame, ktorá vás oklame a ožobráči, on to však zvláda.