
Vinx sa pohybuje na svetových hudobných scénach od roku 1978, kedy začínal ako perkusionista s Taj Mahal.
Absolvoval nespočetné koncerty na všetkých svetadieloch. Hral ako hosťujúci perkusionista a spevák svetoznámych umelcov, akými sú napr. BB King, Herbie Hancock, Zap Mama, Peter Gabriel, Elton John, Sinead O’Connor, Manhattan Transfer, Spin Doctors, Stewart Copeland (Police), Sting alebo Zucchero.
So Stingom absolvoval 13-mesačné svetové turné SOUL CAGES, kde ako sólový opening act hral a spieval pre desaťtisíce ľudí. Ako perkusionista a vokalista sa zúčastnil aj nahrávania Stingovej platne a v Carnegie Hall účinkoval pri nahrávaní mimoriadne úspešného Stingovho MTV Unplugged koncertu.
Na jeho prvom CD „Rooms In My Fatha’s House“ sa okrem iných podieľali Taj Mahal, Herbie Hancock, Sheryl Crow, Branford Marsalis a Sting. Jeho turné sa stretlo s veľkou odozvou na svetových jazzových festivaloch.
Na jeho CD „The Storyteller“ spolupracovali ako hostia Stevie Wonder, Cassandra Wilson, Omar a George Howard.
Hral na ocenenom CD Cassandry Wilson „Blue Light Till Dawn“ alebo na albume „Conversation Peace“ Stevieho Wondera. Podieľal sa na Grammy ovenčenom projekte jazzového saxofonistu Ernieho Wattsa. Vinxovu pieseň „Touch My Heart“ naspieval Tom Jones.
Koncertoval aj s vlastnými projektami, napr. s bubeníckou skupinou Barkin’ Feet alebo v Európe dobre známym projektom Jungle Funk, do ktorého si prizval basgitaristu Douga Wimbisha a bubeníka Willa Calhouna, bývalých členov Living Colour.
Vydal CD jazzových štandardov s názvom „The Mood I’m In” a vianočných piesní “Little Drummer Boy”. Na oboch týchto albumoch sa mu podarilo piesňam patriacim k novodobej svetovej klasike dať svoju nezameniteľnú pečať a obliecť ich do úplne nového šatu.
Mali sme ho možnosť vidieť aj pri vystúpení na slávnostnom ceremoniáli na Olympiáde 1996 v Atlante.
Na Slovensku sa predstavil viackrát či už na Bratislavských džezových dňoch alebo spoločne s Jungle Funk ako aj na NuJazzDayz_fm na ktoré zavíta po 4 rokoch opäť. Vystúpi v piatok 7.10.2005 a pri tejto príležitosti sme ho trošku vyspovedali.
Si členom Jungle Funk. V Bratislave sa predstavíš so svojím sólo projektom /one man show/. Nebudeš sa na pódiu cítiť osamotený?
Založil som Jungle Funk. Viac než 15 rokov vystupujem so svojím sólo projektom. Hral som aj ako predskokan Stinga cele turné a na pódiu mi to takto vyhovuje.
Vieme že si tvoril a spolupracoval s množstvom slávnych osobnosti ako Sheryl Crow, Tom Jones, Sting ai. S kým teraz spolupracuješ a aké sú tvoje najbližšie plány?
Momentálne spolupracujem so Stewart Copeland, (bubeník skupiny Police) a N'Dea Davenport (speváčka z Brand New Heavies). Do budúcna plánujem aj spoluprácu s mojou obľúbenou kapelou Družina zo Slovenska.
V minulosti si sa venoval vrcholovému športu – atletike. Ako sa tvoja predošlá športová skúsenosť prejavila v tvojej súčastnej umeleckej kariére?
Šport mi pomáha viac ako umelcovi než bubeníkovi. Ako atlét som musel nájsť motiváciu z predošlých skúsenosti, ako umelec musím opísať rovnaké emócie a skúsenosti, ktoré napĺňali moju atletickú kariéru.
Na festivale Nu Jazz Dayz_fm budeš vystupovať už po druhý krát. V čom bude tvoje vystúpenie iné a nove oproti tomu z pred 4 rokov?
Každé jedno vystúpenie je iné a nové. Čerpám energiu z publika a je to o tom kúzle a komunikácii ktorá tam vzniká. Teším sa na bratislavské publikum a som zvedavý na to kúzlo.
Odohral si množstvo koncertov a máš veľa skúsenosti s rôznim publikom. Čo si myslíš o slovenskom divákovi? Je možne porovnanie napríklad s americkým? Je tá atmosféra rozdielna a v čom?
Milujem slovenské publikum. Prichádzajú z čerstvými ušami a chcú počuť vášeň. Slovensky ľudia nie sú naprogramovaný aby sledovali reklamne ťahy tak ako Američania. Keď vystupujem a dávam tomu to najlepšie z mojich schopnosti, verím tomu že slovenskí ľudia sú otvorení aby spolu s tebou našli to čaro. V Amerike rozumejú mojim vtipom lepšie, ale na Slovensku rozumejú viac môjmu srdcu. Teším sa na Vás.