PIEŠŤANY/TRNAVA 2. marca (SITA) – Piešťany majú svoju kultúrnu osobnosť roka 2005. Stal sa ňou známy džezový hudobník Jozef Dodo Šošoka a titul mu dnes osobne udelil primátor Remo Cicutto. Ako informovala vedúca kancelárie piešťanského primátora Drahomíra Moretová, Šošoka patrí medzi najvýznamnejších sólistov bicích nástrojov a perkusií na Slovensku i vo svete. Hudobník organizuje medzinárodné projekty a spolupracuje s množstvom osobností džezu. Vlani pripravil prvý ročník džezového festivalu Džezové Piešťany 2005. Počas celého roka pravidelne usporadúval vystúpenia v Art Jazz Gallery. Mesto reprezentoval aj na Dni Piešťan v Bratislave a v rámci akcií partnerských miest v poľskej Ustroni.
Ocenenie s názvom Kultúrny počin roka 2005 prevzala riaditeľka Domu umenia v Piešťanoch Edita Bjeloševičová. Dom umenia v minulom roku zorganizoval viaceré podujatia, ktoré „prispeli k výraznému obohateniu kultúrneho života v Piešťanoch“, píše sa v tlačovej správe z kancelárie primátora. Medzi nimi sa uvádza najmä 50. ročník Piešťanského festivalu a 7. ročník česko-slovenského divadelného festivalu s názvom Piešťanské rendezvous. Dom umenia vlani slávil 25 rokov aktívnej činnosti.
Ceny sa udeľujú za kultúrne aktivity, ktoré významne smerovali k rozvoju mestskej kultúry a regiónu, ako aj šíreniu dobrého mena Piešťan doma i v zahraničí.