SME

Najviac nominácii na Aurela 2005 má album 44 Richarda Müllera

Bratislava 3. marca (TASR) - Slovenská sekcia Medzinárodnej federácie fonografického priemyslu dnes zverejnila nominácie na Aurela 2005.

Najviac, a to hneď päť nominácií, získal album Richarda Müllera s názvom 44. Müller ašpiruje na cenu za najlepší mužský spevácky výkon, režisér videoklipu k pesničke Sníh Ondrej Rudavský na videoklip roka, Henrich Leško za album 44 na producenta roka, Ivan Jombik za zvuk roka a samotná platňa 44 na album roka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do druhého kola na základe počtu hlasov v prvom kole postúpili spomedzi speváčok Katka Knechtová, Zuzana Smatanová a po prvýkrát aj tvár zo SuperStar Zdenka Predná, ktorá je nominovaná aj na objav roka. Zo spevákov si nominácie vyslúžili Peter Lipa, Richard Müller a aktuálny zlatý slávik Miroslav Žbirka.

SkryťVypnúť reklamu

Skupina roka vzíde z nominácií IMT Smile, LePayaco, No Name a Peha. Na objav roka ašpirujú raperi z AMO, mladí hudobníci zo skupiny Stereo a Zdenka Predná.

Akademici budú vyberať aj z nominácií v kategóriách najlepší inštrumentálny výkon, pieseň, album, videoklip, obal, producentský výkon a najlepší zvukový záznam. Aurel za najlepší inštrumentálny výkon akademického roku 2005: Erich Boboš Procházka, Richard Rikkon, Andrej Šeban Aurel za najlepšiu pieseň akademického roku 2005: Čím to je (No Name) - Igor Timko/Igor Timko Všetko sa dá zjesť (LePayaco) - Martin Stempel, Tomáš Sloboda, Juraj Vitéz Za tebou (Peha) - Katarína Knechtová/Rastislav Kopina

Aurel za najlepší album akademického roku 2005: 44 (Richard Müller) Deň medzi nedeľou a pondelkom (Peha) Lipa spieva Lasicu (Peter Lipa) Svet mi stúpil na nohu (Zuzana Smatanová) Všetko sa dá zjesť (LePayaco) Aurel za najlepší videoklip akademického roku 2005: Myslím, že môže byť (IMT Smile) - Vlado Struhár Sníh (Richard Müller/Iva Bittová) - Ondrej Rudavský Za tebou (Peha) - Martin Migaš a Jaro Vaľko

SkryťVypnúť reklamu

Aurel za najlepší obal akademického roku 2005: Róbert Dilík - Sunny day (Zdenka Predná) Marek Ormandík - Lipa spieva Lasicu (Peter Lipa) Róbert Slovák - Nenudin (Polemic)

Aurel za najlepší producentský výkon akademického roku 2005: Marián Kachút - Svet mi stúpil na nohu (Zuzana Smatanová) Henrich Leško - 44 (Richard Müller) Peter Lipa, Juraj Tatár, Martin Gašpar, Peter Lipa ml. - Lipa spieva Lasicu (Peter Lipa) Ivan Tásler - Mladý a drzý (Samuel Tomeček) Aurel za najlepší zvukový záznam akademického roku 2005: Milan Adamec, Slavo Solovic, Peter Graus - Sunny Day (Zdenka Predná) Ivan Jombik - 44 (Richard Müller) Ľuboš Války a Juraj Kupec - Lipa spieva Lasicu (Peter Lipa)

Aj tentoraz akademici udelia cenu za celoživotný prínos do populárnej hudby na Slovensku, ktorej nominácia sa však vopred nezverejňuje. Tento rok hlasuje 136 akademikov v 11 kategóriách a dvoch kolách. V prvom kole sa vyberali už spomínané nominácie a v druhom sa hlasuje z nominácií. Členmi Akadémie populárnej hudby sú profesionáli z hudobnej brandže - dramaturgovia, redaktori, muzikológovia, producenti či riaditelia rádií. Akadémii tento rok šéfuje muzikant zo skupiny Hex Tomáš Dohňanský alias Yxo. Finálový večer Aurel 2005 sa uskutoční 22. marca v športovej hale v Žiline.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Kultúra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 018
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 000
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 812
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 926
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 605
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 553
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 932
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 533
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu