Bratislava 12. marca (TASR) - Prierezovú výstavu grafík Petra Kľúčika otvorili dnes v bratislavskej galérii P v Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru.
Veľké obrazy Mytológia, Praveká anatómia, Vtáčia moc, Pitoreskný les, New York, Bratislava či Mapa sveta, doplnené malými exlibrismi, predstavujú expozíciu asi 40 diel z rokov 1984 až 2001.
"Je to ďalšia výstava z cyklu Návraty, čiže prezentácie absolventov našej bývalej Školy umeleckého priemyslu (ŠUP)," uviedol pre TASR vedúci galérie Ján Strieš. Po presťahovaní školy i galérie Palisády zo Starého Mesta do nových priestorov na Dúbravskej ceste obnovili v decembri 2001 výstavnú činnosť galérie.
Kľúčik je bratislavský rodák (1953). Po absolvovaní odboru grafika na ŠUP pokračoval v štúdiách na Vysokej škole výtvarných umení. Venuje sa ilustrácii, maľbe a voľnej grafike. Ilustroval vyše 40 kníh a zúčastnil sa na desiatkach autorských i kolektívnych prezentácií na Slovensku aj v zahraničí. Je členom združenia grafikov G Bod.
Výstava potrvá do 8. apríla.