Takto oslávila kapela Silvester 2005 v Bratislave. FOTO SME - MIRKA CIBULKOVÁ
Bratislavská skupina Hex je prvou slovenskou kapelou mimo alternatívnej scény, ktorá zavesila svoj nový album na domovskú internetovú stránku www.hex.sk . Nahrávku s názvom Nikdy nebolo lepšie si ich fanúšikovia môžu vypočuť skôr, ako sa objaví v obchodoch. Na cédečku oficiálne vychádza 9. mája.
"Je to darček našim fanúšikom, skôr ako sa album rozhodnú kúpiť, môžu si ho vypočuť. Zoznámia sa tak aj s inými pesničkami, nie len so singlami, ktoré vyhrávajú rádiá," hovorí basgitarista skupiny Yxo. Dodáva, že piesne sa nedajú stiahnuť, ale iba vypočuť - v slabšom zvukovom rozlíšení.
V slovenskej popmusic sa k podobnému kroku doteraz nikto neodhodlal. Ak aj slovenskí hudobníci na svoje stránky niečo zavesili, tak iba zopár pesničiek. "Boli by sme radi, keby naši fanúšikovia vedeli, že si nekupujú žiadnu mačku vo vreci," vysvetľuje basgitarista. Mimo hlavného prúdu celé albumy na stránkach sprístupnili alternatívni Abuse alebo J. B. Kladivo.
Nikdy nebolo lepšie obsahuje 13 pesničiek vrátane singla Život alebo pozoruhodnej "All-Stars" skladby Bratislavskí chalani, v ktorej si zaspievali frontmani známych hudobných formácií - Koňyk (Zóna A), Lasky (Para), Slimák (Hogo Pogo), Tomáš Sloboda (Le Payaco) a Ďuďo (Hex).
Album vznikal v domácom štúdiu kapely pod dozorom producenta Tomáša Slobodu. "Začali sme na ňom pracovať minulý rok vo februári, ale vtedajšie nahrávky sme vymazali a vrátili sme sa k nim až na jeseň," dodáva Yxo. Tvrdí, že skupina na svojej webovej stránke sprístupni aj staršie albumy.
Hex vznikli v roku 1989. Nikdy nebolo lepšie je ich siedmy radový album. (peb)