V Rimavskej Sobote vystavujú fotografie z Ekvádoru
BRATISLAVA 24. marca (SITA) - Autorskú výstavu fotografií Pavla Fernandyho s názvom Ekvádor 95 sprístupnili v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote. Ako pre agentúru SITA uviedla riaditeľka múzea Oľga Bodorová, približne 300 fotograf
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
ií formátu A4 mapuje ekvádorskú prírodu, kultúru i spoločnosť. Ako názov výstavy napovedá, fotografie vznikli počas autorovej expedície v Ekvádore v roku 1995. Návštevníci si snímky z juhoamerickej rovníkovej krajiny môžu pozrieť do 24. apríla.
V Revúcej žijúci Pavol Fernandy začal fotografovať ako člen Fotografického krúžku v roku 1967. V roku 1995 ho oslovila Botanická záhrada pri Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre a ako fotograf sa zúčastnil expedície v Ekvádore, kde vznikli botanické, ale aj ostatné fotografie prezentované na výstave. Jeho spolupráca s nitrianskou botanickou záhradou pokračovala aj naďalej a ako fotograf sa zúčastnil vedeckých expedícií v Kostarike, Nikarague a Peru.