BRATISLAVA 26. februára (SITA) - Hollywoodsku herečku Angelinu Jolie vyhlásili za najsexi osobnosť sveta. V atraktívnosti zovňajšku porazila aj svojho partnera - herca Brada Pitta, ktorý sa v rebríčku umiestnil na treťom mieste. Na druhom mieste sa za oscarovou herečkou, ktorá vychováva tri deti, umiestnila rock´n´rollová legenda Elvis Presley. Prvú päťku uzatvára hviezda strieborného plátna Marilyn Monroe a speváčka a herečka Beyoncé Knowles.
Poradie najatraktívnejších osobností sveta, ktorý zostavili na základe internetového hlasovania, zverejnili v sobotňajšom programe The 100 Greatest Sex Symbols na britskej televíznej stanici Channel 4. Na šiestom mieste figuruje jediná virtuálna postava v prvej desiatke - Lara Croft, ktorú vo filmovej podobe stvárnila Jolie. Lámač ženských sŕdc a najžiadanejší hollywoodsky starý mládenec George Clooney je na siedmom mieste. Clooney sa v podobne zameraných rebríčkoch umiestňuje často - minulý rok ho americký magazín People vyhlásil za najsexi žijúceho muža. Speváčke austrálskeho pôvodu Kylie Minogue hlasovanie zabezpečilo ôsmu priečku. Prvú desiatku uzatvára Johnny Depp a Scarlett Johansson.
Štyridsaťtriročný Pitt a 31-ročná Jolie sa zoznámili počas nakrúcania filmu Pán a pani Smithovci (2005). Pitt sa rozviedol s manželkou Jennifer Aniston a stal sa otcom dvoch adoptívnych detí Jolie - Maddoxa z Kambodže a Zahary z Etiópie a ich vlastnej dcéry Shiloh, ktorá prišla na svet v Namíbii v máji. Informácie priniesla stránka news.bbc.co.uk.