BRATISLAVA. Aj zaneprázdnený človek, napríklad taký indický veľvyslanec na Slovensku, sa na filmy díva rád. Rád si pozerá aj bollywoodske, ale rýchlo pochopil, že do bratislavských kín by na ne chodil zbytočne. Nehrajú ich tam.
„Chápem to,“ vraví jeho excelencia M. K. Lokesh, „vy máte radšej serióznejšie filmy. Tie spevy a tance, na to by ste asi potrebovali inú povahu.“
Veľvyslanec mal prehľad, vedel, ktoré z indických filmov sa dostali na bratislavskú prehliadku. Niektoré videl ešte v Indii, iné dostal na DVD – jeho najobľúbenejšie medzi nimi nie sú. On má totiž rád horory. No nie indické (tie mu vraj nič nerobia), ale americké.
„Mám taký špeciálny satelit, jeden kanál tam vysiela samé horory, druhý samé komédie. Kým som v robote, všetky horory sa mi nahrávajú. Aj teraz, keď sa rozprávame,“ smeje sa.
Do detailov pozná Upíra Nosferatu a videl aj Hostel. Popritom samozrejme postrehol, aké reakcie ten film na Slovensku vyvolal: „Ja som sa zabával dobre. Áno, pre vás to zrejme nebolo príjemné, ale musíte uznať, že spravené to bolo dobre. Vlastne, veď to ani o Slovensku poriadne nebolo. Spoznal som tam napríklad jeden český kaštieľ.“
Veľvyslanec M. K. Lokesh po okolí naozaj veľa cestuje, pomaly nadobúda dojem, že už tu všetko spoznal, a radšej sa presunie do inej krajiny. Do Česka alebo Poľska. Ohúrili ho Tatry, sklamal napríklad Veľký Krtíš, lebo nemal ráno otvorené kaviarne. K jeho cestám sa občas pripojili aj filmové festivaly: „Na jednom som videl Utekajme, už ide. Výborne som sa pobavil. Milana Lasicu som potom aj stretol na golfe.“
Vraví, že veľkosť indických hereckých hviezd sa s veľkosťou tých slovenských nedá celkom dobre porovnať. Napríklad absolútny idol Bollywoodu Shahrukh Khan je jedným z najbohatších Indov.
Na Slovensku pán Lokesh pochopil, že hercov môže hľadať aj vo verejných funkciách: „Dozvedel som sa, že moja bývalá kolegyňa Magda Vášáryová bola tiež herečka. Už sa poznáme, ešte by som rád videl nejaký jej film.“