Predstavili sa v ňom folklórne skupiny a súbory z rôznych kútov Slovenska ako napríklad súbor Váh z Liptovského Mikuláša, ktorý uviedol tance z Liptovskej Teplej, tance zo Sedmohradska prestavil folklórny súbor Szottes z Bratislavy. Na pódiu novopostaveného amfiteátra videli návštevníci rezké tanečné kroky z Očovej v podaní členov súboru Marína zo Zvolena.
Nedeľňajšie popoludnie patrilo aj prezentácii zahraničných súborov z Rumunska, Maďarska, Čiernej Hory a Kamerunu.
Návštevníci tohtoročného FFV mohli obdivovať ľudové umenie približne 1300 účinkujúcich zo 64 kolektívov. Z nich bolo asi 200 zo zahraničia. Všetci účinkujúci vrátane hostí z Českej republiky vystúpili v programovom bloku Dedičstvo národov, ktoré uviedli v sobotu popoludní, povedala pre TASR riaditeľka Liptovského osvetového strediska v Liptovskom Mikuláši Mária Kubíková.
Diváci na FFV prejavili najväčší záujem o piatkový večerný program, ktorý pripravil súbor Lúčnica špeciálne pre toto podujatie. Galavečer, ktorý zhliadlo asi šesťtisíc divákov, bol zároveň oslavou 80. narodením prof. Štefana Nosáľa.
Pestrú víkendovú paletu piesní a tancov v podtatranskej obci Východná organizačne pripravili Národné osvetové centrum v Bratislave a Liptovské osvetové stredisko v Liptovskom Mikuláši v spolupráci so obcou Východná.
Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.