New York 24. augusta (TASR) - Kabelku za 13.000 dolárov (323.000 Sk) a ďalšie veci ukradli nedávno americkej herečke Kirsten Dunstovej z apartmánu luxusného newyorského hotela. Vyplýva to z dokumentov predložených súdu, o ktorých dnes informovala agentúra AP.
Ku krádeži došlo 9. augusta, keď Dunstová v New Yorku nakrúcala scény z nového filmu How to Lose Friends and Alienate People. Z hotela SoHo Grand odišla skoro ráno, čo využili zlodeji.
Hviezde filmov o Spidermanovi ukradli značkové kabelky, 2500 dolárov (62.000 Sk) v hotovosti, kreditnú kartu, občiansky preukaz, dva digitálne fotoaparáty, mobilný telefón a hudobný prehrávač iPod. Podľa podania na súd bezpečnostná kamera zachytila vlamačov pri odchode z hotela s korisťou. Časť z nej medzičasom polícia našla.
Jedného z podozrivých, 33-ročného Jarroda Beinermana, obžaloval v stredu súd v Manhattane z vlámania a krádeže veľkého rozsahu. Sudca stanovil kauciu na 50.000 dolárov. Zadržali ho po tom, ako sa v utorok dostavil na súd v Brooklyne v nesúvisiacom prípade.
Podľa Beinermanovho právnika závery z bezpečnostnej kamery ukazujú, že jeho klient nemal pri odchode z hotela nič v rukách. Údajne sa išiel pozrieť na to, "čo sa deje" v hoteli, keď sa dozvedel, že v ňom nakrúcajú film.