BRATISLAVA 3. októbra (SITA) – Bratislavská Expo Aréna v utorok večer privítala protagonistov svetoznámeho muzikálu Mama Mia!. Dvadsaťdva skladieb skupiny ABBA odznelo v príbehu o mladej žene, ktorá túži spoznať svojho otca. Na vlastnú svadbu preto pozve troch mužov, ktorí vstúpili do života jej matky pred 20 rokmi. Môže to byť jeden z nich. Rozhodne sa zistiť pravdu, aby ju otec mohol priviesť pred oltár. V príbehu z gréckeho ostrova si diváci vypočuli aj známe skladby ako Dancing Queen, I Have a Dream, Chiquitita, Knowing Me, Knowing You, The Winner Takes It All, Super Truper, Take A Chance On Me alebo Voulez-Vous.
Takmer 100-členný muzikálový tím prichádzal do Bratislavy v priebehu dňa. Podľa PR manažérky agentúry XL promotion Zuzany Habodászovej sú členovia tímu „veľmi skromní“ a pred príchodom nemali žiadne špecifické požiadavky. Do 7. októbra uvidia slovenskí muzikáloví fanúšikovia a fanúšičky predstavenie ešte šesťkrát.
Autorsky sa na muzikáli v réžii Phyllidy Lloyd podieľala Catherine Johnson, hudba a texty však pochádzajú od hviezdnej skladateľskej dvojice Benny Anderson a Bjőrn Ulvaeus. Choreografiu vytvoril Anthony Van Laasta, scénu a kostýmy Mark Thompson a o svetlá sa postaral Howard Harrison. Zvuk mali na starosti Andrew Bruce a Bobby Aitken, hudobné aranžmá a dirigentský dohľad Martin Koch.
V súčasnosti vystupuje po celom svete jedenásť produkcií muzikálu Mamma Mia!. Preložený bol do ôsmich jazykov, a to nemčiny, japončiny, holandčiny, kórejčiny, španielčiny, švédčiny, flámčiny a ruštiny. V priebehu ôsmich rokov ho videlo po celom svete okolo 30 miliónov divákov a zarobil v prepočte približne 50 miliárd Sk.
zz;ml;pe