SME

Helena Vondráčková vydala kompiláciu, rok uzavrie koncertom

BRATISLAVA 17. decembra (SITA) - Česká speváčka Helena Vondráčková obohatila predvianočný hudobný trh o kompiláciu hitov s názvom Jsem jaká jsem (best of ...). DvojCD obsahuje 40 hitov, ktoré speváčke ...

BRATISLAVA 17. decembra (SITA) - Česká speváčka Helena Vondráčková obohatila predvianočný hudobný trh o kompiláciu hitov s názvom Jsem jaká jsem (best of ...). DvojCD obsahuje 40 hitov, ktoré speváčke pomohli vybrať fanúšikovia, a jednu novinku - pieseň Ha ha ha Giorgia Koppeheleho s textom Eduarda Krečmara. "Je to mesiac, a už teraz sa ho v Čechách predalo takmer desaťtisíc kusov, takže sa teším, že to bude dobrý vianočný darček napríklad aj tu na Slovensku," povedala speváčka v rozhovore pre agentúru SITA. "Vyšlo mi už niekoľko kompilácií - Zlatá a Platinová Helena a bohužiaľ im odzvonilo. I keď sa dobre predávajú, už nie je možné, aby sa na ne obnovila licencia, takže sa už tieto albumy nemôžu objavovať na trhu, čo nám bolo dosť ľúto, takže sme si s Universalom povedali, že urobíme niečo podobné, ale zase trošku inak," vysvetlila Vondráčková dôvody vydania najnovšieho výberu hitov. Jej manžel Martin Michal dostal nápad požiadať o pomoc pri výbere skladieb na album Heleniných fanúšikov. "Celkom sa zhodli s mojím názorom na to, čo by som tam ja dala, takže tam nájdete všetky tie najväčšie hity," podotkla speváčka. Výber ale podľa vlastných slov trošičku doladila - piesne ako Vzdálený hlas alebo Lásko má, já stůňu, ktoré fanúšikovia vybrali v pôvodných verziách, im ponúkli v modernejším aranžmánoch. "Niektoré veci sa nahrávali v rôznych verziách, takže aby to nebolo rovnaké, ako na tých dvoch predchádzajúcich, zaradili sme novšie. Je tam aj jedna novinka - pesnička Ha ha ha, ktorú som mala spievať v Eurovízii. Zložil ju Giorgio Koppehele, ktorý napísal Mambo No. 5," prezradila.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Svojim slovenským fanúšikom sa Vondráčková predstavila predvianočným turné v siedmich mestách. "Začali sme českým Prostějovom, potom sme boli v Ružomberku - úžasný koncert, standing ovation, ľudia reagujú fantasticky, takže z toho máme ohromnú radosť. To isté sme zažili v Trenčíne - standing ovation, nechceli ma pustiť," spomenula si s nadšením na prvé dva koncerty pred slovenským publikom, ktorému sa predstavila svojimi najväčšími hitmi - starými aj novými, vianočne ladenými pesničkami, aj muzikálovými melódiami. Koncerty zo série Večer s Helenou sú akousi talk šou s pesničkami. Hostia koncertu kladú speváčke otázky prostredníctvom moderátorky Jitky Asterovej z rádia Frekvence 1. "Medzitým spievam asi 20 piesní na halfplayback - spievam samozrejme naživo, a aby sa to ozvláštnilo, mám so sebou zvláštneho hosťa - klaviristu Pavla Větrovca, s ktorým niektoré piesne spievam len s klavírom," predstavila koncertný program. Posledné zo série slovenských vystúpení ju čaká dnes v Piešťanoch. Nasledovať bude vystúpenie v pražskom Hudobnom divadle Karlín, kde sa spolu s ďalšími kolegyňami predstaví v programe Královny muzikálů a koncertný rok uzavrie živým vystúpením na Václavskom námestí, kde v posledný deň roka zaspieva spolu s Karlom Gottom.

SkryťVypnúť reklamu

Na začiatku novembra sa na hudobnom trhu objavilo aj DVD Heleny Vondráčkovej a Jiřího Korna Těch pár dnů, ktoré nadviazalo na rovnomenné pesničkové CD populárnej dvojice. "K videniu sú tam naše najväčšie hity - sú to piesne z rôznych televíznych programov, a je tam aj bonus, ktorý sa mi podarilo dosť komplikovaným spôsobom získať z Nemecka - jedna taká veľká šou Ein Kessel Buntes, kde sme s Jirkom často vystupovali. Je tam taká tanečná a stepovacia medley piesní - myslím si, že veľmi pekná, takže som rada, že sa bude môcť aj český divák pozrieť na to, ako sme pracovali v zahraničí," predstavila DVD.

V nasledujúcom roku čaká Helenu niekoľko projektov - zopakuje si úspešný koncert v pražskej Lucerne, kde sa predstavila 10. novembra, a spolu s Václavom Neckářom a Martou Kubišovou pripravuje "možno posledné turné" tria Golden Kids. "Už sme sa dohodli, dali sme dohromady repertoár, a od nového roka na tom začíname pracovať," spresnila. Po úspechu v televíznej súťaži Taniec z gwiazdami - poľskej verzii Let's Dance sa jej nahrnuli ponuky na vystupovanie u severných susedov. "Hneď na to som vystupovala v jednom spoločnom koncerte s Marylou Rodowicz - ich veľkou hviezdou, takže to prinieslo ovocie aké sme chceli a to, že som skončila piatym kolom, bolo ako načasované, lebo inak by som tú Lucernu absolútne nezvládla," prezradila o svojom účinkovaní v Poľsku, kde ju v roku 2008 čaká niekoľko ďalších koncertov. Ako na záver dodala, čakajú ju aj prípravy nového albumu a "možno vymyslí nejaké DVD" - buď z koncertov s Karlom Gottom alebo zo spomínaného návratu Golden Kids.

SkryťVypnúť reklamu

Vydavateľstvo Universal Music odovzdalo speváčke na jej 60. narodeniny Diamantovú platňu za polmilióna predaných hudobných nosičov od roku 1995, keď sa začala ich spolupráca. Ako na svojej internetovej stránke informuje vydavateľstvo, ocenenie "zahŕňa všetky albumy, ktoré Helena vydala za obdobie, počas ktorého je exkluzívne v Universal Music". Prvý album pod hlavičkou Universal Music boli multiplatinové Vánoce s Helenou.


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Kultúra

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  3. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  4. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  5. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  8. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 12 390
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 320
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 918
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 734
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 4 479
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 3 547
  7. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 3 177
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 165
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Daniel Bíro: Komiksy manga sú v súčasnosti tále populárne a obľúbené. Vedeli ste, že majú charakteristický štýl kresby a čítania?
  2. Melita Gwerková: Keď sa múza stane slávnejšou ako jej obdivovateľ
  3. Zuza Fialová: Viac konzumu - viac nešťastia. Súmrak modernity v dvoch zásadných knihách.
  4. Katarína Mikolášová: Banja Luka je dnes živým centrom kultúry a turistiky
  5. Adriana Boysová: Volajme ho Sam. Vypočutý Bohom.
  6. Martin Šuraba: Harry Potter: Čarodejnícky almanach
  7. Jozef Černek: Ako vznikajú kulisy
  8. Ľuboš Vodička: Technické múzeum vo Viedni
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 45 630
  2. Martina Paulenová: Dozvedeli sme sa zlú správu 30 171
  3. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 352
  4. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 17 981
  5. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 16 714
  6. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 13 243
  7. Rado Surovka: Keby blbosť kvitla 12 919
  8. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 490
  1. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  2. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  3. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  4. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  5. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  6. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
  7. Věra Tepličková: Opäť bližšie ku snu stať sa policajtom
  8. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme
SkryťZatvoriť reklamu